Apple Yenilenmiş Cihazları İçin Şok İddia

2
135
Apple yenilenmiş telefon

Teknoloji devi Apple’ın akıllı telefonları için geçtiğimiz dönemlerde yeni bir projeye adım atması gündem olmuştu. Apple’ın gündem olan yeni projesine göre ise markanın eski seri akıllı telefonları için yenilenme sistemi başlattığı duyurulmuştu. Apple’ın yenilenme çalışması sonrasında Apple’ın eski akıllı telefonlarını tekrar elde geçirip daha ucuz fiyat aralıkları ile kullanıcılara sunacağı belirtilmişti. Bir nevi ikinci el telefon satışı olarak gösterilen yeni çalışma için çalışmalarda başlamıştı. Tüm bu çalışma Apple’ın beğeni toplayan projesi olarak gösterilse de son dönemde Apple’ın bu konuda attığı adımlar hakkında ilginç iddialar ortaya çıkmaya başladı.

Apple Sıfır Diye Yenilenmiş Cihaz Sattı İddiası

Bu noktada markanın sıfır olarak değerlendirdiği bazı cihazları yenilenmiş cihaz olarak sattığı iddia edildi. Kullanıcıların Apple’a açtığı dava ile ortaya çıkan iddiaya göre bir kullanıcı iPhone telefonunda yaşanan sorun nedeniyle telefonunu yenisiyle değiştirip yine Apple üzerinden yeni bir model telefon daha almış. Fakat kullanıcının iddialarına göre Apple’dan alınan yeni iPhone akıllı telefonunda sıfır cihaz değil değişim programına dahil olan yenilenmiş cihaz kullanıcıya teslim edilmiş.

Apple

Konu hakkında yapılan araştırma sonrasında da telefonun yenilenmiş akıllı telefon modeli olmasıyla beraber kullanıcı doğrudan mahkemeye başvurmuş. Danimarka’da açılan dava sonrasında kullanıcının haklı bulunması ise Apple’ın yapacağı hamlenin beklenmesine neden oldu. Apple ise davada her ne kadar ürünün aynı sınıf ürün olduğunu belirtse de markanın haksız bulunması yeni iddiaları ortaya çıkardı.

Apple İddiaları Yalanlamıştı

Geçtiğimiz dönemlerde de yenilenmiş akıllı telefon değişiminin başlatılması durumunda Apple kendisine yöneltilen iddiaları yalanlamıştı. Apple tarafından yapılan yalanlama haberinde kesinlikle böyle bir durumun söz konusu olmadığı yenilenmiş cihazların sadece kendi kategorisinde satışı yapıldığı da belirtilmişti. Yenilenmiş cihazlar ile sıfır cihazlar arasındaki fiyat farkı nedeniyle de markanın bu şekilde satış yapmadığı belirtilse de yaşanan bu son olay kafaları karıştırmaya başladı.

Apple’ın bundan sonraki aşamada ise nasıl adımlar atacağı şimdilik merak konusu. Zira yenilenmiş cihaz programında Apple’ın geri adım atmayacağı da düşünülmekte.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

2 YORUMLAR

  1. garanti süresi bitmeden Batarya sorunundan dolayı ıphone 6 S’i,”Q”serisinde olduğu için teknosa aracılığıyla apple göndermiştim,onarım merkezi kararıyla inceleme ve test sonucu cihaz değişimine karar verilmişti.Değişen ve tarafıma gönderilen cihazın modeline bugün bir arkadaşımın uyarısı ve sizin yayınlarınıza baktığımda yeni bir cihaz olmadığını yenilenmiş bir cihaz olduğunu fark ettim.açıkcası gönderdiğim cihazın modeli ”M” serisiyle başlarken gelen cihazın serisi ”N” serisiyle başlamaktadır.değişimin yeni cihaz olmadığı yenilenmiş cihaz olduğu anlaşılmaktadır.bu durumda ne yapmalıyım.

    • İsmail bey cihazda sorun yoksa bence hiçbir şey yapmayın kullanın. Yenilenmiş cihazların bataryası, ekranı, kasası sıfır oluyor. Diğer malzemeler de uzun süre kullanıma dayanıklı zaten.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?