Apple

Teknolojinin en büyük şirketlerinden biri olması Apple’ın bu alanda öncü firmalardan biri olmasını da sağlamaya başladı. Zira Apple tarafından atılan tüm adımlar sadece teknoloji dünyasının değil ekonomi hatta enerji sektörünün de gündemine oturuyor. Haliyle Apple’ın birçok iş sektörü tarafından da yakından takip edildiğini söylemek gerek. Yakın takip sayesinde Apple’ın atacağı adımlarda çok sık medyaya yansımakta. Son olarak ise teknolojinin dev markası hakkında yeni bir enerji anlaşması ortaya çıktı. Apple’ın artık yenilenebilir kaynaklara ilgi duymasıyla beraber ortaya çıkan haberlerde markanın son dönemde yepyeni üretim teknolojilerine başvuracağını belirtelim.

Rüzgar Panelleri İle Enerji Dönemi

Sadece Apple değil genel olarak teknoloji sektöründe hem maliyetlerinin yüksek olması hem de çevreye verilen zararların fazla olmasıyla beraber daha çok yenilenebilir enerji kaynaklarına doğru bir eğilim gösterilmeye başlandı. Bu noktada son olarak Apple’ın yenilenebilir enerji için yeni güneş panelleri kullanmaya başlamıştı. Ekstra bir enerji sağlamak için SunPower ile anlaşan Apple’ın güneş enerji sistemlerinden sonra şimdide rüzgar panelleri üzerine bir çalışma yaptığı ortaya çıktı.

Apple

Apple’ın bu konuda yaptığı çalışmalar ise Çin için yapılan yatırımla beraber ortaya çıktı. Apple’ın rüzgar panelleri için yeni yatırımlar yaptığını da belirtelim. Çinli yenilenebilir enerji kaynaklarına toplam da 4 firmaya olacak şekilde büyük bir bütçe ayırdığı açıklanan Apple’ın enerjisini de yine bu rüzgar güllerinden sağlayacak.

Henüz Rakamlar Belli Değil

Fakat yatırımın yapılması her ne kadar kesin olsa da Apple’ın henüz bu konuda ne derece bir yatırım yaptığı konusunda bir açıklama bulunmuyor. Çinli teknoloji devlerine yapılan yatırımlarla beraber yeni enerji kaynağının da Apple ürünlerinin üretimlerinde kullanılacağı düşünülüyor.

Toplamda ne kadar enerji karşılanacağı bilinmiyor fakat Apple’ın yeni merkezi olarak inşaatı devam eden Apple Campus 2 merkezinin de tavanında güneş enerji panelleri bulunması markanın bu alanda yenilenebilir enerji kaynaklarından büyük ölçüde yararlanacağını kanıtlamakta. Yine de Apple’ın yeni yatırımları için öncelikle markadan yapılacak açıklamayı beklemek gerek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?