Son günlerde her ne kadar yeni seri akıllı telefonları iPhone 7 ile ve yeni mobil işletim sistemi iOS 10 ile gündeme geliyor olsa da Apple’ın tüm bunların dışında yeni ürünlerine ek olarak yeni yatırımlarda yapmaya başladığı ortaya çıktı. Özellikle yeni merkez inşaatının artık sona yaklaşmasıyla beraber yeni alanlara da açılacağını belirten Apple’ın otomobil teknolojilerinden uygulama geliştirmeye kadar birçok alanda etkili olacağı düşünülüyor. Fakat teknoloji devinin yapacağı yatırımların da bunlarla sınırlı kalmayacağı verilen haberler arasında. Zira Apple kanadından yapılan son açıklama ile beraber teknoloji devinin artık yenilenebilir kaynaklar üzerinde de yeni yatırım planları olduğu ortaya çıktı.

Yenilenebilir kaynaklar üzerine çalışmalar yapacağı açıklanan Apple’ın bu konuda ilk adımları ise düzenlenen organizasyonlarla beraber atacağı da öğrenildi. İlk olarak bu alanda çalışma yapan birçok firmanın katılacağı RE 100 organizasyonuna katılacağını açıklayan Apple’ın bundan sonraki dönemde de yenilenebilir enerji kaynakları üzerine yatırımlar yapacağı da açıklandı. Yapılacak yatırımın miktarı ve hangi alanlarda yatırım yapılacağı şuan için açıklanmamış olsa da Apple’ın ilk olarak yenilenebilir enerji kaynakları için yeni ortaklıklara adım atacağı düşünülüyor.

Güneş Çiftliği Projesinde Apple’da Yer Alacak

Çevreci enerji kaynakları için somut adımlar atacağını da açıklayan Apple’ın bu konuda yapacağı ilk yatırımlarda yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. İlk olarak teknoloji devinin daha önce haberlere yansıyan ve en büyük çevreci enerji projelerinden biri olacak olan Güneş Çiftliği projesi üzerinde çalışmalara katılacağı da açıklandı.

Güneş enerjisi panelleri ile beraber güneşten temiz enerji elde etmek için kurulacak en büyük enerji kaynaklarından biri olarak bilinen projenin Apple tarafından da desteklenmesi projenin kısa süre sonra hayata geçirilmesini de sağlayacak gibi. Fakat şuan için henüz bu konuda somut adımlar atılmadığını da belirtelim.

Tüm bunlarla beraber Apple’ın yenilenebilir enerji kaynakları üzerinde çalışmalar yapmasıyla beraber bundan sonra yayınlanacak olan Apple ürünlerinde de yenilenebilir enerji kaynaklarının bir etkisinin olup olmayacağı merak konusu oldu. Duruma bakacak olursak bu alanda kendisin göstermek isteyen Apple’ın güneş panellerine sahip akıllı telefonları piyasaya süreceği bile düşünülebilir.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?