Apple Yeni Patent Başvurusu İle Şaşırttı

0
51

Son yılların en başarılı teknoloji firmaları arasında şüphesiz Apple’ın kalıcı bir yeri olduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle akıllı telefonları ile beraber yakaladığı çıkışı sürdüren ve bu aşamadan sonra sadece akıllı telefonları ile değil bunun yanında bilgisayarları, tabletleri ve ekranlarıyla da sektörde kendisine geniş yer bulan Apple, tüm bunlarla beraber şimdilerde marka değeri açısından dünyanın en büyük şirketlerinden de biri olarak biliniyor.

Hemen belirtmek gerekli Apple’ın bu kadar büyümesindeki en büyük etken tabi ki markanın artık adı ile özdeşleşen telefon serisi iPhone. iPhone akıllı telefonlarıyla beraber sektörde sürekli yükseliş yakalayan Apple, haliyle iPhone serisini de uzun yıllardır devam ettirmekte. Son olarak çok kısa bir süre önce piyasaya sürülen iPhone 7 telefonu ile gündeme gelen marka, son seride ise yaptığı bazı değişikliklerle eleştirilen hedefi oldu.

katlanabilir iPhone

Öncelikle kulaklık girişlerinin değiştirilmesi, hemen ardından tasarımın neredeyse eski modelle sabit tutulması gibi noktalarda eleştiri alan Apple’ın buna rağmen beklenen satış rakamlarını da yakaladığını görmüştük. iPhone 7 serisinin bu şekilde tam olarak istenen düzeyde olmaması ise Apple’ın şimdiden çalışmalara başlamasına neden oldu. 10.yıla özel model olarak piyasaya sürüleceği düşünülen iPhone 8 için şimdiden yapılan çalışmalar hakkında da birçok iddia gündem gelmekte.

Tasarım İçin Yeni Patent

Tüm bu iddialara ise geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi. Bu kez yine Apple’ın tasarım ve kullanım konusunda iPhone telefonları bir hayli değiştireceği düşünülen bir patent aldığı ortaya atıldı. İddialara göre söz konusu patent ile beraber Apple artık katlanabilir iPhone serisini piyasaya sürecek. Patent başvurusunda da yer alan bilgilere göre Apple’ın yeni seri akıllı telefonları için tıpkı bir cüzdan gibi katlanma özelliği sunacağı görülüyor. Bunun için cam, alüminyum gibi maddelerin yanı sıra esneyebilen ve kırılmaya karşı direnci olan maddelerinde iPhone tasarımında kullanılacağı belirtiliyor. Bu çalışma iPhone 8 için geçerli olacak mı yoksa Apple’ın başka bir düşüncesi mi var şu an için bu konuda yorum yapmak zor. Fakat Apple’ın iPhone serisi için köklü değişiklikler düşündüğü kesin.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Akıllı Telefonları Touch Bar İle Gelebilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?