Apple aksesuarı alacaksanız şu sıralar biraz daha beklemenizde yarar var. Bir hayli dalgalı bir suyun olduğu iPhone ve Mac piyasasında lansmana kadar beklentiler neyi gösterecek hep birlikte göreceğiz. Fakat bildiğimiz bir şey var ki tüm ara birimler değişebilir. Ara birimden kasıt olarak bağlantı noktaları, çıkışlar ve kullandığınız aksesuarların bağlantıları uyum sağlamayabilir. Zaten Apple bu konuda fazlasıyla orijinal ve tasarıma yönelik bir konsepte kendisini kaptırmıştı.

Apple-Yeni-Nesil-Urunleriyle-Alisik-Oldugunuz-Ozellikleri-DegistiriyorÖyle ki Macbook Pro ve iPhone cihazlarının girişlerinde önemli değişikliklere gidileceğinin sinyali Lightning bağlantıyla çalışacak olan EarPods güzelce gösterdi. Şuan Macbook Pro içinde iPhone modeli içinde bir aksesuar ya da destek ürünü almak bir süre sonra kullanamamanıza sebep olabilir. Önceliğiniz kesinlikle tanıtımlar olmalı.

Mesela Macbook Pro için Apple’ın düşüncesi tamamen USB-C üzerine ilerliyor. Yani gördüğümüz kadarıyla artık tüm bağlantı birimlerini USB-C noktasında birleştirecek. Aksesuarlar, ek yapılar ve destek ürünleri de bu bağlantı birimiyle kullanılacak. Yalnızca bununla da sınırlı olmayan bir değişimle karşılaşabiliriz. Örneğin ekran boyutu değişerek muhtemelen 10.5′ OLED ekranla tanışacağız. Dolayısıyla ekran bazında aksesuarlarda geçerliliğini ve kullanılabilirliğini yitirecek. Bu hem yeni alacağınız aksesuarlar için gereksiz masraf yapmanızı önleyecek hem de şimdiden elinizdeki aksesuarları kullanamayacağınızı öğrenmenizi sağlayacak.

iPhone 7 ile beraber müzik tutkunlarının kulaklık ve kulaklık materyalleri büyük ölçüde sıkıntılı bir sürece girecek. Herkes için normal 3.5mm jakın kalkması sorun olarak nitelendiriliyor. Tabi bu yaklaşık bir sene sonra tamamıyla unutulacak ve Lightning bağlantı belki de Android içinde gündeme gelecek. Fakat şu sıralar bu konuda ciddi bir problem yaşandığını görmek mümkün oluyor.

Kamerası, ekran boyutu, donanımsal özellikleri, fiziksel tasarımı, hoparlör bölgesinden girişine kadar değişime uğrayacak yeni nesil Apple cihazlar sizlere aksesuar alımında büyük bir handikap yapabilir. Bu nedenle yeni çıkacak cihazlar için şimdiden aksesuar almanız boşuna para ödemiş hissiyatına kapılmanıza yol açabilir. Tabi bir yandan da iPhone 7 lansmanında sürpriz bir biçimde birçok sızıntının gerçeği yansıtmadığıyla karşılaşabiliriz. Yaklaşık 3 aydır beklenen bir özelliğin aktif olmadığını ya da bize aktarıldığı gibi bir güncellemeyle sahneye çıkmayacağını öğrenebiliriz. Hep birlikte bekleyip önümüzdeki hafta göreceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?