Apple Yeni Müzik Servisi için 100 Milyon Abone Hedefliyor

0
470

Apple Associated Press’e göre, Apple Müzik olarak bilinen ve yaklaşan yeni müzik servisi için 100 milyon abone gibi iddialı bir hedefi var. Böyle bir hedef Spotify, Pandora, Deezer ve diğerleri gibi büyük rakiplerin abone sayılarına göre oldukça yüksek.

Yeni Apple Müzik’in, 3 milyar $ gibi büyük bir rakama satın alınan Beats Müzik temelinde kurulan ve geliştirilen bir versiyonu olması bekleniyor. Pek çok söylentiye göre de Apple Müzik, 3 aylık deneme süresi ile yaygınlaşacak ve ardından aylık 10 $ gibi bir ücretlendirme ile kullanıma sunulacak.

Beats Müzik, Aralık itibari ile sadece ABD’de 303.000 abone sayısına ulaştı. Pazar lideri Spotify’ın ise sadece ABD’de 4.7 milyon abonesi var. Apple daha önce iTunes Store üzerinde aktif olarak şarkı ve albüm indiren 800 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu belirtmişti. Apple’ın, Apple Müzik için özellikle iTunes Store kullanıcılarının ilgisini çekmesi bekleniyor.

Apple bugün, San Francisco’da Türkiye saati ile 19:15’te başlayacak olan Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda CEO Tim Cook ve diğer yönericilerin katılımı ile iOS 9, OS X 10.11, yeni müzik servisi, Apple Pay ve daha fazlası hakkında ayrıntılı açıklama yapacaklar. WWDC 2015 kapsamında, Apple Uzmanı olarak an be an gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Apple Cihazların Yarıdan Fazlası iOS 9'a Geçti

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?