Apple yeni mesajlaşma sistemini tanıttı

0
79

Son modaya Apple da uydu ve emojilerin 3 kat büyüdüğü yeni mesajlaşma sistemini bugün WWDC etkinlikleri kapsamında tanıttı. Artık mesajlaşma sistemi daha akıllı olacak. Yazdığınız kelimeye göre size emoji önerileri sunulacak.

Artık gizli mesajları da karşı tarafa gönderebiliyorsunuz. Alıcının mesajınızı okuyabilmesi için mesajın etrafındaki fazlalıkları silmesi gerekiyor. Bu özellik Snapchat’ten esinlenmiş. “Görünmez mürekkep” denilen bir teknoloji de bu etkinlik kapsamında sunuldu.

apple_imessage_wwdc1

iMessage’de de yeni özellikler eklenmiş. Artık mesaj yazarken hareketli stickerler ile mesajlarımızı görel yönden zenginleştirebileceğiz. Konuşmalarımızda duygularımızı anında ifade eden emojiler kullanabileceğiz.

apple_imessage_wwdc2

 

Daha önceki konularımızda tahmin edildiğini söylediğimiz bir çok yenilik bugün WWDC 2016 kapsamında ortaya çıktı. Bunlardan birisi de mesajlar yardımıyla ödeme yapılabilmesi ve mesajların 3. parti uygulamalarla etkileşim kurabilmesi. Bunlara örnek olarak iMessage üzerinden Square Cash kullanarak para transferinin yapılabilmesi verilebilir.

Özellikle bu yeni mesajlaşma sistemi bizleri çok heyecanlandırdı. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

İLGİLİ HABER:  iPhone X ve iPhone 8 Modellerinde YouTube Sorunu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?