Apple Yeni iPhone Modellerinin Pillerini Yenileyecek

0
52
iPhone X

Mobil dünya, Apple’ın yapmış olduğu itirafları konuşuyor. Bir süredir iddiaları devam eden itiraflar sonrasında Apple’ın eski iPhone modellerini yavaşlattığı açıklanmıştı. Apple’ın yeni işletim sistemi güncellemeleri sonrasında, pil tüketiminde bir sorun yaşanmaması adına eski modelleri performans sınırlaması getirdiği belirtilmişti. Tüm bunların açıklanmasından sonra KGI analisti Kuo tarafından bir sonraki iPhone modelleri için önemli açıklamalar yapıldı. Söz konusu olan pil kapasitesi konusunda yapılan açıklamalar, Apple’ın önemli bir değişime imza atacağını gösteriyor. Konu hakkında yapılan açıklamalara daha detaylı geçelim.

Apple Pil Kapasite Sorununu Çözecek

KGI analistine göre yeni iPhone modellerinde ciddi anlamda bir pil yenilemesi yapılacak. Pil kısmında yapılacak olan yenileme sonrasında, kapasitelerin en az %10 oranında artmasının gündeme geleceği belirtiliyor. Bugün yapılan açıklamalardan sonra pil kapasitesinin yeni iPhone modellerinde arttırılacağının açıklanması, belirtilen performans sorununun ortadan kaldırılacağı düşünülüyor.

iPhone X Plus

iPhone X modelinde de yer alan yapay zeka çiplerini de düşündüğümüz zaman, bundan sonraki seriler için eski iPhone sorunu olarak ünlenen yavaşlama sorununun çözüleceği belirtiliyor. Yeni modellerde sorun yaşanmaması ve yeni serilerin çok daha uzun vadeli kullanılması için sunulacağı düşünülen bu çözümlerin ne kadar etkili olacağı tartışılır.

Henüz Apple tarafından yeni iPhone modellerinin batarya kapasitelerinin yükseltilme açıklaması yapılmadı. %10 miktarının da beklendiği kadar etki yapıp yapmayacağı tartışılır. Tüm bu gelişmeleri yeni modellerin tanıtımıyla beraber göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: Şok Gerçek! Apple Eski Cihazları Yavaşlatıyormuş

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?