Apple Yeni iPad Modeli İle Tablet Zararını Karşılaşacak

0
37
iPad

Teknolojinin artık acıka ara dev markalarından biri haline gelen Apple’ın sürekli olarak yeni ürünleri üzerinde çalıştığını biliyoruz. Yeni ürünleri, yazılımları, geliştirilmekte olan cihazları bir yana dursun Apple’ın diğer bir yandan sürekli olarak şirket verilerini de takip ettiğini söylemek gerek.

Ne kadar kazanç elde edilmiş? Hangi ürün ne kadar başarı elde etmiş? Yapılan çalışmalar ne kadar etkili olmuş? Marka sürekli olarak bunlar üzerinde araştırmalarına da deva ediyor. Düzenli olarak da Apple’ın gelirlerinin açıklanması ile beraber yapılan tüm bu çalışmaların ise neticesi öğrenilmiş oluyor. Kısa süre önce yayınlanan son gelir tablosunda da Apple’ın yeni bir rekor kırdığı ortaya çıkmıştı.

Rekor kısmasına rağmen markanın bazı ürünlerinde ise ciddi bir düşüş yaşadığı ortaya çıktı. Özellikle iPad serisi tabletlerde 16.1 milyon satış rakamı bulunurken bu sene aynı dönemde satış rakamının 13.1 milyona kadar gerilediği ve hatta böyle devam ederse ilerleyen dönemlerde de Apple’ın zarar bile edeceği konuşuluyor.

Apple Tablet Sınıfını Tamamen Değiştirecek

Genel olarak tablet satışlarında ciddi bir düşüş yaşayan Apple’ın bu soruna çözüm oluşturmak için ise harekete geçtiği öğrenildi. İddialara göre marka yaşanan bu sorunun tamamen önüne geçmek için herkes tarafından kabul göreceği düşünülen yeni bir tablet sınıfını piyasaya süreceği öğrenildi. Yeni iPad serisi üzerinde yapılacak olan değişikliklerle beraber Apple’ın satış oranlarını tekrar artış göstereceğini belirtti.

iPad

Yeni tablet modelinde ilk olarak ekran boyutlarında 10.5 inç seçimi yapılacağı ve çözünürlük konusunda ise sürprizler yapılacağı gibi iddialar var. Sadece bir tablet olarak değil çok amaçlı olarak kullanılacağı iddia edilen yeni serinin Apple Pencil 2 ile beraber de geleceğinin açıklanması Apple’ın tablet satışlarını yukarı doğru arttırma çabasında olduğunu gösteriyor.

Tüm bunlarla beraber bakalım Apple 3 milyon gibi bir düşüşü geri toparlayabilecek mi? Markanın yeni seri tabletlerinde ne kadar farklı bir sistem kullanacağı ve iPhone 8 gibi bir seride oluşturulabilecek kadar farklılığın iPad 2017 modelinde de kullanılıp kullanılmayacağı da merak konusu. Bunları ise yeni tablet modelinin tanıtımında görmüş olacağız.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?