Apple’ın bir süredir iPhone akıllı telefonlarında Home tuşuna veda edeceği konuşuluyordu. Özellikle markanın iPhone 7 serisinde fiziksel Home tuşu sistemini biraz daha değiştirmesi ve artık ekrana dahili olan bir Home tuşu sistemi ile beraber gelmesi bir sonraki seri akıllı telefonları için markanın daha köklü değişiklikler yaparak Home tuşunu tamamen kaldırılacağı görüşünün de güçlenmesine neden olmuştu.

Bu telefon serisi ise iPhone 8 akıllı telefonları olarak konuşulmaya başlanmıştı. Tüm bunlarla beraber Apple’ın parmak izi sensörü için nasıl bir çözüm bulacağı ise merak konusu olmuştu.

Parmak İzi İçin Yeni Sistemler Ortaya Çıktı

Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonlarında home tuşunu kaldırırsa nasıl bir sistem kullanacağı ve parmak izi için ne gibi bir ayrıcalığa yer vereceği de merak konusu olmuştu. Bu noktada ortaya atılan iddialarda genel olarak parmak izi okuyucularının dokunmatik ekranın herhangi bir bölümünde kullanılabilir olacağı ya da bunun için ekranlarda özel bir bölüm oluşturulacağı iddiaları gündeme gelmişti.

Apple parmak izi patenti

Yayınlanan son Apple patent görselleri ile beraber ise sonunda bu sistemde doğrulanmış oldu. Yayınlanan son patent görsellerinde teknoloji devinin tıpkı iddialarda olduğu gibi parmak izi sensörü için ana ekranları kullandığı ve tahmini olarak OLED olacak olan bu ekranların altında yer alan kızıl ötesi sistemleri sayesinde parmak izi okuyucularının da rahatlıkla kullanılabileceği gözleniyor.

iPhone 8 İle Gelecek Mi?

Yeni ekrana dahil parmak izi okuyucularından sonra en çok sorulan soru ise yeni sistemin iPhone 8 akıllı telefonlarına gelip gelmeyeceği oldu. Teknoloji devinin bu konuda nasıl bir adım atacağı henüz net değil.

Fakat bu ana kadar gelen tüm iddiaları üst üste koyduğumuz da iPhone 8 akıllı telefonlarında söz konusu sistemin kullanılmasına kesin gözü ile bakılabilir. Bakalım Apple’ın yeni teknolojisi nasıl karşılanacak? Bunun için yeni akıllı telefonların tanıtımını beklemek gerekiyor.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?