iPhone 7 telefonlarının piyasaya çıkması Apple’ın iPhone 7 akıllı telefonları ile anılmasına neden oldu. Neredeyse 3-4 aydır genelde iPhone 7 serisinde ne gibi özellikler yer aldığı var olan özelliklerin nasıl kullanıldığı gibi konular konuşulmaya başlandı. Apple’ın eski seri akıllı telefonları da haliyle bu durumda biraz daha geri planda kaldı. İşte bu şekilde geri planda kaldığı düşünülen serilerden birisi de iPhone 7 serisine kadar en güncel iPhone serisi olan iPhone 6 akıllı telefonları. Artık eskisi kadar gündemde olmayan akıllı telefonlar öyle ki şimdilerde sadece yaşanan sorunlarla gündeme geliyor.

Bu noktada ilk olarak geçtiğimiz aylarda telefonların dokunmatik ekranlarında sorunlar çıktığı ortaya atılmıştı. Dokunmatik ekranının kullanılamamasına neden olan sorun ile ilgili iddiaların artış göstermesinden sonra ise Apple konu hakkında beklenen açıklamayı da yaptı. İncelemelerini sürdüren Apple inceleme sonrasında iPhone 6 için özel bir tamir servisi başlatmıştı.

Bu Kez Ücretsiz Tamir Desteği

Yapılan çalışma ile beraber telefonların dokunmatik ekranlarının Apple tarafından değiştirileceği de açıklanmıştı. 520 TL karşılığında verileceği açıklanan yeni tamir hizmeti markanın eleştiriler almasına da neden olsa da Apple’a şimdiden bu konuda başvurularda başladı.

iPhone-6-pil

Fakat Apple’ın iPhone 6 için tek özel onarım sisteminin bu olmadığını da belirtmek gerekiyor. Zira hemen hemen 1 hafta kadar önce başlatılan dokunmatik ekran değiştirme programından sonra şimdide Apple’ın pil değişimi konusunda benzeri bir tamir sistemi başlattığı da duyuruldu. Ardı ardına iPhone 7 serilerinden gelen yanma haberleri ve hemen sonrasında ise iPhone 6 serilerinde sürekli olarak kapandığı haberlerinin gelmesiyle beraber Apple sürekli yeniden başlayan iPhone 6 serilerinde pil değişimine gideceği de açıklandı.

Sorunun yaşandığı telefonlara sahip olan kullanıcıların ise doğrudan Apple’a başvurması isteniyor. Apple’a yapılan başvurunun hemen ardından ise Apple destek servislerinde iPhone 6 pillerinin değiştirileceği açıklandı. Üstelik bu kez pil değişimi için kullanıcılardan da herhangi bir ücret talep edilmeyeceğini de belirtelim.

İLGİLİ HABER:  Apple Powerbeats Pro Yeni Renkleri ve Fiyatı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?