Oyun teknolojilerinde yeni bir döneme geçiş yapıldı. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir konferansla beraber duyurulan Google Stadia teknolojisiyle beraber bulut tabanlı oyun sistemleri de kullanıma girmiş oldu. Çok konuşulan yeni teknolojinin ise rakipleri gecikmeyecek gibi duruyor. Gelen bilgilere göre Apple tarafından da bulut tabanlı bir oyun platformu sunulacak. Yeni teknolojinin nasıl çalışacağı konusunda da önemli bilgiler söz konusu.

Apple Bulut Tabanlı Servisi Yolda

Business Insider tarafından yapılan habere göre Apple’ın bulut servisini kullanarak oyunlara ulaşmak mümkün olacak. Bulut üzerinden oyunları oynamak için çok gelişmiş bir sisteme ihtiyaç duyulmayacak. Sadece sınırlamanın Apple ürünleri arasında olması bekleniyor.

Dışarıdan bir cihazla bulut sistemine girmek mümkün olmayacak. Apple cihazları arasında çalışan bir sistem göreceğiz. Akıllı telefonlarda da kullanılması beklenen bulut sisteminin 5G teknolojisiyle desteklendiğini göreceğiz.

Apple Bulut tabanlı oyun

Muhtemelen 5G teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber bu alanda yeni atılımlarda yapılmaya başlanacak. Bunun için 2020 yılını beklemek gerekiyor. Intel’in açıklamalarına göre 2020 yılında 5G çiplerini görmemiz mümkün olacak.

5G çiplerinden sonra bulut tabanlı oyun teknolojileri daha da yaygınlaşacaktır. Zaten Apple’ın amacının da bu olduğu söyleniyor. Firmanın bu alana giren ilk firmalardan biri olma çabası var. Google’ın tanıtımının erkene alınmasının nedeni de bu gibi gözüküyor. Kısacası yeni dönemde bulut tabanlı oyun servisleri arasındaki yarışı göreceğiz. Apple’ın yeni sistemi yarın açıklamasının beklendiğini de ekleyelim.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 5 Yeni Özelliklerle Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?