Apple Yeni Bir Marka Değeri Rekoruna Gidiyor

0
65

Teknoloji devlerinden biri olmasının yanında artık rakipsiz akıllı telefon devlerinden biri olan Apple, marka değerini sürekli olarak arttırmayı başaran nadir firmalardan da biri olarak karşımıza çıkıyor. Sene başında açıklanan marka değerlerinde de ilk sırada yer alan Apple, bu noktada Google’ı bile geride bırakmayı başarmış bir firma olarak biliniyor. Sürekli artan popülaritesi ve marka değeri ile başarılı bir firma olmanın önüne geçen Apple’ın son olarak ise bütçe rekoru kırdığı ortaya çıktı. Piyasa değeri konusunda da rakipsiz firmalardan biri konumuna gelen Apple’ın, son rakamlara göre bambaşka bir şekilde liderliği ele alacağı görülüyor.

Apple 1 Trilyon Dolar Piyasa Değerine Ulaşabilir

Son verilere göre markanın son rekoru piyasa değeri olacak. Birçok ilki başardığı gibi Apple’ın piyasa değeri konusunda da 1 trilyon dolarlık ilk firma olması bekleniyor. Son verilere kadar gündeme gelmeyen konunun, son kazanç raporlarından sonra epey bir öne çıktığını görmeye başladık. Öyle ki son bilgilere göre Apple piyasa değerini 868 milyar dolara çıkardı. Bir nevi para içinde yüzen bir firma ile karşı karşıya kalır olduk.

Apple

Bu rakam ise markanın ilk trilyon dolarlık şirket olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini gösteriyor. Sadece bir çeyrek verilerinde elde ettiği gelirin 52.6 milyar dolar olduğu açıklanan Apple’ın, hisse senetlerinde de çok ciddi bir değer artışı söz konusu. 2018 yılı için beklenen değerlerinde üzerine çıkacağı görülen Apple’ın, önümüzdeki sene ilk çeyrek bölümünde 87 milyar dolar gelire ulaşacağı açıklandı.

Bu rakam beklenen rakamların çok daha üzerinde bir seri olarak karşımıza çıkıyor. Beklendiği gibi iPhone X akıllı telefonlarının satış rakamları da yüksek seviyelerde seyredecek olursa, markanın 1 trilyon dolarlık ilk şirket olma başarısını 2018 yılının sonunda göstermesi bekleniyor. Rakiplerini geride bırakmak konusunda çok önemli bir adım olarak gösterilen piyasa değerinin Apple’a neler kazandıracağı ise tartışılmaz.

İLGİLİ HABER:  İkinci El iPhone Fiyatları Bile Uçtu

İlginizi Çekebilir: iPhone X İçin Fiyat Açıklaması Tartışması Sürüyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?