Brezilya ülkesinde düzenlenecek olan yaz olimpiyatları dünyada bulunan birçok kişi tarafından ilgi duyulmakta. Yaz olimpiyatlarına bu kadar çok kişinin ilgi duymasını bir avantaja çevirmek isteyen Apple şirketi akıllı saatlerini olimpiyatlar için geliştirmeye karar verdi. Bu konu hakkında Apple tarafından fazla bir açıklama bulunmuyor ama olimpiyatlar için düzenlenen bu saatlerin 14 farklı ülkenin bayrak renkleri ile oluşturulacağı söyleniliyor. Böylece ülkesi için olimpiyata katılan kişiler ve ülkesini desteklemeyen taraflar akıllı saatini kendi ülkesinin rengine göre ayarlayabilecek.

Giyilebilir teknolojilerde akıllı saatine kişileştirebilen kordon özelliği ekleyerek rakiplerini geçen ve birçok kişi tarafından ilgi görmeyi başaran Apple bu konuda çok büyük işler başardığını görmüştük. Şimdi de yaz olimpiyatları için bir adım atmaya hazırlanan Apple, olimpiyatlara damga vuracak bir teknoloji hazırlamayı planlıyor. Apple’ın bu akıllı saatleri sporcular için gerekli birçok uygulamayı içerisinde bulundurması olimpiyatlarda bulunan yarışmacıların hem yapacağı işleri halletmesine hem de ülkesini desteklemesine yardımcı olacak.

Apple’ın akıllı saati hakkında yaptığı açıklama da saatin yalnızca Brezilya ülkesinde satılacağı söylenirken saatin 40 dolar gibi bir fiyata satılması bekleniliyor. Kullanıcılar 40 dolar vererek hem ülkesinin rengini bulunduran bu saatlere sahip olacak hem de içerisinde bulunan birçok uygulama sayesinde işlerini kolaylıkla halledebilecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?