Apple Yapay Zeka Çipi iPhone Serisini Değiştirecek

Apple'ın iPhone 8 akıllı telefonlarında yapay zeka çipleri kullanmaya başlayacağı belirtiliyor. Peki Apple'ın yapay zeka çipleri nasıl çalışacak?

0
100

Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonları artık neredeyse doğrulanma aşamasına geldi. Telefonların yeni görüntülerinden sonra tasarımlarının belirginleştiği yönünde genel bir düşünce ortaya çıkması, bunun yanında artık renk seçeneklerinin bile konuşulmaya başlanmasıyla beraber iPhone 8 sistemleri için yeni iddialarda kendisini gösterir oldu. Son olarak yeni seri akıllı telefonların kullanacağı teknolojiler için yeni bir bilgi ortaya çıktı. Bu kez iddialar doğruysa Apple yapay zeka çipleri kullanacak.

Apple Yapay Zeka Çipleri iPhone’un Yükünü Hafifletecek

Elbette ki Apple’ın yapay zeka çipleri için iddiaların ortaya çıkmasının bir nedeni var. İddiaların ortaya çıkmasının ana nedeni Apple’ın iPhone telefonlarının yükünü azaltmak istemesi. Bu noktada yeni seri akıllı telefonlarda işlemciler üzerinde güvenlik birimi doğrulamaları yapılmayacak.

Apple yapay zeka çipleri
Apple yapay zeka çipleri üretiliyor

Diğer bir söylemle işlemciler parmak izi, yüz tanıma gibi algoritmalar için doğrudan tek başına hesaplamalar yapmak zorunda kalmayacak. Çok daha kullanışlı bir sistem olarak bilinen harici çip kullanımı öne çıkarılacak. Bu sayede yapay zeka çipleri kullanarak Apple’ın tüm güvenlik kontrolleri ayrı bir sistemde kullanılacak. Haliyle ciddi oranda performans artışının elde edilmesi bekleniyor. Bunun dışında yeni seri akıllı telefonların bir ayrıcalığı daha olacak.

Ekstra Güvenlik Önlemleri Geliyor

Yapay zeka çipleri geliştirilecek olursa iPhone akıllı telefonlarında güvenlik açığı sorunları daha rahat çözülebilir olacak. Casus yazılımların işlemcilere ulaşması sağlansa bile yapay zeka çipleri içerisine ulaşmaları mümkün olmayacak. Bunun dışında sistemin işlemcilerden ayrılıyor olması da yine oldukça etkili bir güvenlik sistemi oluşturmasını sağlayacak. Şimdilik yeni sistem hakkında bir doğrulama yok. Fakat benzeri bir sistemi Samsung’un da kullanması Apple’ın da artık yeni sisteme geçiş yapacağını gösteriyor. iPhone 8 böyle bir özellikle de detaylanacak olursa gerçekten iddialı bir telefon olarak da öne çıkacak gibi.

İLGİLİ HABER:  Konsept iPhone 8 resimlerinde home buton yerine fonksiyon alanı var

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?