Apple Yapay Ter Sistemi Nedir? Apple Yapay Ter Testleri Nasıl Yapılıyor?

0
109

Teknoloji dünyasının en önde gelen en çok konuşulan markalarından biri olan Apple, genelde hep akıllı telefon, akıllı saat, kulaklık ve bilgisayar gibi donanımsal araçlarla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Fakat aslında markanın tüm bu donanım teknolojilerini geliştirirken arka planda yaptığı testleri, çalışmaları ve deneyleri çok fazla bilmiyoruz.

Adeta Apple’ın bilimsel bir merkezmiş gibi yaptığı tüm bu testler hem yeni serilerin üretiminde başrol oyuncusu oluyor hem de Apple teknolojilerine ait yepyeni ipuçları veriyor. Akıllı çip üretimi, dayanıklılık testleri, pil testleri tüm bunlar tahmin edilebilir testlere örnek olarak gösterilebilir. Bunun dışında birde markanın tahmin bile edemeyeceğiniz ilginç testleri bulunuyor. Bu testlerden birisi de yapay ter testi. Peki nedir bu yapay ter testi?

apple yapay ter testi

Yapay Ter Testi Nedir? Nasıl Yapılıyor?

Apple akıllı telefon serilerinde ve akıllı saat serilerine yeni yeni sıvı koruma sistemlerine geçiş yaptı. Daha önceleri marka sıvı koruma sistemini pek fazla denememiş ve IP sertifikalarını çok kullanmamıştı. Şimdi ise artık Apple’ın birçok ürünü IP67 sertifikasıyla suya, toza karşı dayanıklı. Fakat aslında Apple’ın sıvı korumasında vücut sıvısı yani tere karşıda koruma olduğunu biliyor musunuz?

apple yapay ter testi

Marka özellikler akıllı saat ve spor sırasında çok sık kullanılan araçlar olan kulaklıklarında tere karşı koruma sistemleri kullanıyor. Sadece tere karşı cihazların sağlam kalması değil bunun yanında terin içerisinde bulunan minerallerinde Apple ürünleriyle reaksiyona girip girmediği ve insan sağlığına bir olumsuz etkisi olup olmadığı sürekli olarak kontrol ediliyor. İşte bunun için Apple yapay ter testleri yapıyor.

Yapay Ter Apple Tarafından Üretiliyor

Apple yapay ter testinde her gün firma insan terine benzer özellikle sıvılar üretiyor. Akıllı saatler ve kulaklık gibi ürünler ise bu yapay ter sıvılarının içerisinde bekletiliyor. Belli sürelerde aşamalı olarak kontroller yapılıyor. Her aşamada cihazların üzerinde bir etki var mı? Terleme durumunda cihaz kullanıcıya zarar verir mi bunların raporları alınıyor.

İLGİLİ HABER:  Apple AR Kulaklıkları için Patent Görselleri Paylaşıldı

apple yapay ter testi

Kullanıcıların herhangi bir alerjik durum ile karşılaşıp karşılaşmayacaklarına kadar her bilginin elde edilmesini sağlayan yapay ter testleri hakkında firma geçtiğimiz günlerde bir de video paylaştı. Sistemi videosunda da ele alan Apple “Apple neden kendi terini yapıyor?” adlı bir de video yayınlamış ve sistemlerini kendisi de kullanıcılara aktarmıştı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?