Apple, Yanlışlıkla iPhone 7’yi Mi Gösterdi ?

0
1076

Eylül ayında tanıtılması beklenilen iPhone 7 ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ederken, Apple’ın geçtiğimiz gün Dünya Günü için yayınladığı videoda iPhone 7’nin gösterildiğine ilişkin bazı iddialar da internette dolaşmaya başladı. 22 Nisan Dünya Günü için Apple, bir süredir etkinliklerine ve reklamlarına devam ediyordu. Hatta, Apple Store çalışanları da 24 Nisan tarihine kadar mavi yerine yeşil tişörtler ile çalışıyor olacaklar.

Aynı zamanda, App Store üzerinden indireceğiniz belirli uygulamaların gelirleri de Apple tarafından direkt olarak Doğayı Koruma Vakfı‘na gönderiyor.

Apple Çevreye Çok Önem Veriyor

Bu etkinlikler kapsamında ise, Apple önce iMessage’in doğayı korumaya dolaylı yoldan nasıl yardım ettiğini anlatan bir video paylaştı. iMessage üzerinden gönderilen mesajlar, Apple’ın yenilenebilir enerji kaynaklarını kullandığı merkezleri üzerinden transfer ediliyor. Bu da dolayı yoldan Apple’ın çevreye bir katkısı oluyor diyebiliriz.

Bu reklamın ardından Siri ve Liam‘ın ( Apple’ın geri dönüşüm robotu ) başrolde olduğu bir reklam filmi yayınlandı. Bu reklam filminde, Siri “Dünya günü için ne yapıyorsun ?” sorusunu Liam’a yöneltiyor ve Liam’da iPhone’u parçalarına ayırmaya başlıyor.

İnternette bazı sitelerde, Apple’ın bu reklam filminde kullandığı iPhone’un iPhone 7 olabileceğine dair iddialar yayılmaya başladı. Gelen sızıntılar arasında, Apple’ın iPhone 7 modelinde iPhone 6’ya oranla kasada değişen birşeylerin olmayacağı zaten söyleniyordu. Sadece iPhone 7’nin iPhone 6 modeline göre çok daha ince olması ve 3.5mm’lik kulaklık girişine yer verilmeyeceği söyleniyor.

Ancak videoyu izlediğinizde bu iPhone’un bir kulaklık girişi olduğunu biraz zor da olsa görebilirsiniz. Bu da iddiaların tamamen asılsız olduğunun bir göstergesi. Zaten Apple’ın bu kadar basit bir hata ile iPhone 7 modelini göstereceğini hiç kimse beklemiyordur.

Ancak, iPhone 7 modeli ile ilgili gelen tüm sızıntıları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Sahte Şarj Cihazları İçin Apple Uyardı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?