Apple Yanan iPhone Modeli Yüzünden Davalık Oldu

0
83
iPhone 4s

Akıllı telefonlarda yaşanan alev alma sorunlarının önüne geçmek ne yazık ki mümkün olmuyor. Daha önce Samsung’un Note 7 serisinde yaşadığı sorundan sonra birçok teknoloji markası, telefonlarının özellikleri kadar güvenliklerini de ön plana çıkarmaya başladı. Fakat alınan önlemler bile yeterli olmayabilir. Birçok markanın yeni seri akıllı telefonlarında bile kendi kendine alev alma sorunları gündeme gelebiliyor. Çok güvenilen akıllı telefon serileri olsa da iPhone modellerinde de benzer sıkıntılar yaşanabiliyor. Her ne kadar yeni modellerde olmasa da son gelen örnekte bu durumun kanıtı olarak gösteriliyor. Son haberlere göre bu kez iPhone 4s modeli alev aldı.

iPhone 4s Alev Aldı Mı?

Apple’ın şimdiye kadar başarılı modellerinden biri olarak değerlendirilen iPhone 4s modellerinde yaşandığı belirtilen alev alma sorunu nedeniyle kullanıcının Apple’a dava açtığı da ortaya çıktı. Amerika’da yaşayan Xai Thao isimli kullanıcının şikayetiyle beraber ortaya çıkan konuya göre, iPhone 4s telefonların kendi kendine yanması sonucunda kullanıcının evi yanmış.

iPhone 4s

Evin yanmasından sonraki süreçte yansının neden çıktığı yönünde yapılan araştırmalarda da iPhone 4s modelinin yangına neden olduğu belirtiliyor. Kullanıcı da bu iddiayla beraber Apple’a tazminat davası açmış durumda.75 bin dolar gibi bir tazminat davası isteyen kullanıcının davasına karşın Apple’ın bir açıklama yapmadığını da belirtelim.

Dava için markanın nasıl bir açıklama yapacağı merakla beklense de şu an için iPhone 4s modelinin kendi kendisine alev aldığını gösteren net bir kanıt olmadığını belirtelim. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmasından sonra Apple’ın nasıl adımlar atacağı konusunda bir bilgimiz yok fakat daha önce yaşanan olaylara bakacak olursak, marka yandığı iddia edilen akıllı telefonları incelemek isteyecektir. Apple’ın açıklaması ancak bu incelemeden sonra gelecek gibi gözüküyor. Davanın ne zaman sonuçlanacağı konusundaysa bir bilgi bulunmuyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 11’e Gösterilen Talep Yonga Üretimi Arttırdı

Önceki Haberimizde: iPhone Pilleri Artık LG’ye Emanet

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?