Apple Yanan iPhone 6 Plus İle İlgili Araştırma Başlattı

0
49

Son dönemde akıllı telefonların arıza haberleri gündeme gelmeye başladı. Fakat bu dönemde telefonlarda meydana gelen arızaların nedenleri epey farklı. Zira artık ne telefonların yazılımları ne de dokunmatik yüzeyleri konusunda mesajlar geliyor. Son dönemde daha çok telefonlarda kendi kendine yanma sorunları gündemde. İlk olarak Samsung’un üst düzey akıllı telefonu Note 7 için bu tarz haberler verilmişti. Telefonda bataryadan kaynaklı olduğu düşünen bir arıza nedeniyle telefonların ardı ardına yanmasının haberlerinin gelmesiyle beraber Samsung, Note 7 ürünlerini geri çağırmış ve değişim yapacağını da iddia etmişti.

Fakat değişen cihazlarında yeniden yanmasıyla beraber Note 7 cihazlarının tamamen üretiminin durdurulduğu da açıklandı. Yaşanan bu sorun ise başka seri akıllı telefonlarda da görülmeye başladı. Bu kez ise Apple’ın benzeri bir sorun ile gündeme geldiği de belirtildi. Son olarak iPhone 6 Plus akıllı telefonlarının yandığı haberleri geldi. Bir öğrencinin telefonunun yandığının haberinin gelmesi ve daha önceden de iPhone 7 için böyle bir haberin verilmiş olması Apple’ı da harekete geçirdi.

Konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapmasa da Apple’ın ilk olarak kullanıcılara yeni ürünler verdiği belirtildi. Hatasını bu şekilde düzeltmek isteyen Apple’ın ayrıca konu hakkında açıklama yapmasa da araştırma başlattığı da iddia edildi. Yapılan araştırma sonucunda telefonların neden böyle bir sorun ile karşılaştığının da kesin olarak belirleneceği düşünülüyor. Söz konusu araştırma sonrasında Apple’ın nasıl bir açıklama yapacağı da şuan için merak konusu. Önce Samsung ardından Apple’ın böyle bir sorun ile gündeme gelmesi ise iki firmanın da müşterilerinin kafalarının epey karışmasına neden oldu. Yaşanan sorunlar bundan sonra her iki marka için satışları nasıl etkiler bilinmez ama akıllı telefonlarda da yavaş yavaş bu tip sorunlar yaygınlaşıyor gibi.

İLGİLİ HABER:  Mac App Store İçin Bir Devir Kapanıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?