Apple’ın kendi servislerini öne çıkarmaya başladığını biliyoruz. Markanın yeni yazılımlarını tanıttığı sırada tanıttığı servislerin başında ise Apple Arcade geliyor. Sürekli olarak güncellenen ve henüz yayınlanmasının üzerinden birkaç hafta geçmişken yeni oyunlar kazanan servisin, son olarak 5 özel oyunu bünyesine kattığını görmüştük.

Ülkemizde de kullanılacak olan Apple Arcade, abonelik sistemi üzerinden kullanılıyor. Ülkemizde aylık ücreti 35 TL olan servise özel ürünler de gelmeye devam ediyor. Bu kez Apple, söz konusu oyun servisinde yer alan oyunları daha iyi bir şekilde oynamak adına Microsoft ile anlaştı. Firma bu anlaşma sonrasında Xbox Wireless Kontrol cihazı satışlarına başladı.

Apple Xbox Wireless Kontrol Cihazı Ne Kadar Fiyatla Satılıyor?

Hem servise olan ilgiyi arttırmak hem de yeni anlaşmalarla kendisini geliştirmek isteyen Apple’ın bu noktada Xbox Wireless Kontrol cihazlarını Apple Store üzerinden satışa çıkardığını gördük. Apple Arcade oyunlarına doğrudan uyumlu olarak çalışacak olan kontrol cihazının satış fiyatı ise 59.95 dolar olarak açıklandı.

iPhone akıllı telefonlarında ya da iPad modellerinde kullanabileceğiniz kontrol cihazını Apple üzerinden satın almak için yurt dışında olmanız gerekiyor. Tabii ki Apple Store üzerinden alınamıyor olsa da herhangi bir e-ticaret sitesinden kolayca Xbox Wireless Kontrol cihazını bulabilirsiniz.

Burada önemli olan nokta ise kontrol cihazınızın akıllı telefonunuza ya da tabletinize nasıl bağlanacağı. Bunun için yapacaklarınızdan da kısaca bahsedelim.

  • Ayarlar bölümünü açın ve Bluetooth kısmına girin ve açın.
  • Xbox kontrol cihazınızın ortasında yer alan Xbox tuşuna basarak kolu uyandırın.
  • Kontrolcü üzerinde yer alan eşleştirme tuşuna basmanız gerekiyor. Yaklaşık 5 saniye kadar tuşa basmanız gerekecek.

Apple Xbox

  • iPhone veya iPad cihazınız üzerinden Bluetooth bölümünde kontrol cihazınızın isminin çıkması gerekiyor.
  • Bağlantı kurmanız noktasında bu isme tıklayarak bağlantıyı yapmanız yeterli olacaktır.
İLGİLİ HABER:  Apple AIDS Mücadelesine Destek Verecek

Tabii ki tüm bu işlemler için iPhone akıllı telefonlarınızı iOS 13 işletim sistemine yükseltmiş olmanız gerekiyor. Aynı şekilde iPad kullanıyorsanız da iPadOS işletim sistemini yüklemeniz gerekiyor. Yoksa cihazınız desteklemediği için kontrol cihazını Bluetooth bağlantısında bulamayacaksınız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?