SMS ya da alternatif mesajlaşmayı tarihe gömen, artık hemen herkesin favorisi durumuna gelen Whatsapp halen daha zirvedeki yerini koruyor. Haliyle bu durum iOS içinde bir destek sinyali veriyor. Herkesin daha fazla dikkatini çekebilecek iOS 10 Siri desteğiyle Whatsapp üst model bir hale geçmiş olacak. Apple kullanıcıları çok daha fonksiyonel bir biçimde mesajlaşmanın yeni nesil haliyle tanışacaklar. Tabi bu noktada şuanda Apple cephesinden bu güncellemenin neleri kapsayacağına dair açıklama yapılmadı. Uzun bir süreden beri sözü geçen Siri Whatsapp desteği ise iOS 10 lansmanı ile bizlerle buluşacak gibi duruyor.

iOS 10 Beta 7 yayınlandığında artık sona gelindiğinin işaretlerini almaya başladık. Aynı zamanda Apple iOS 10 Public Beta 6‘yı kullanıcılarına sundu. Yapılana iPhone 7 tanıtımı ile birlikte iOS 10’a da kavuşacağımızı düşünürsek önümüzdeki ay için bu güncellemenin gelme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtmeliyiz. Şimdi herkesin aklında iOS 10 Whatsapp Siri desteği neleri kapsayacak gibi ayrıntılı sorular var. Bunları da mümkün mertebe aldığımız duyumlar, sızıntılar ve günümüz gelişmelerine göre şu şekilde sıralayabiliriz.Apple-Whatsapp-icin-Siri-Destegi-Sunmaya-Hazirlaniyor

iOS 10 Whatsapp Siri Desteği Neleri Kapsayacak?

iOS 10 ile birlikte gelecek olan Siri ve Whatsapp senkronizasyonu bir anlamda cihazın sanal asistanı olan Siri ile aramızdaki bağı güçlendirecek. Çünkü artık isteğimiz doğrultusunda sesli olarak gelen Whatsapp mesajlarını asistana okutabileceğiz. Bu gayet basit bir fonksiyon gibi gelebilir. Daha da iyisi tıpkı bilimkurgu filmlerindeki gibi mesaj yazma ile karşımıza çıkıyor.

Yani gelen mesaja karşılık vermek için Siri’ye komut vermek yeterli olacak. Dilediğimiz bir mesajı dilediğimiz zaman diliminde istediğimiz kişiye göndermek, bunu da Siri ile yapabilmek gerçekten heyecan verici. Sanal asistanın her geçen gün gelişimini adım adım takip ettiğimiz şu günlerde sevindirici güncellemelerle karşılaşmak gerçekten mutluluk veriyor. Üstüne üstlük Whatsapp gibi en çok kullanılan mesaj uygulamasına Siri desteği getirilerek Apple cephesinden büyük bir atak yapılmış oluyor. Çok kısa bir zaman içerisinde, hatta bir ayı bulmadan yapılacak olan lansmanla bizim tahminlerimiz 20 Eylül gibi iOS 10’u yükleyebileceğimiz yönünde. Tabi bu yükleme tarihi nihai sürüm için geçerli.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?