10 Nisan’da Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, İngiltere ve ABD olmak üzere 9 ülkede ön satışa sunulan Apple Watch’a ilgi yoğundu ve sadece 1 günde Amerika’da 1 milyona yakın satış başarısını yakaladı. Kimi modeller 6 saat içerisinde tüketilirken henüz ön satışa sunulmayan ülkelerde ki Apple hayranları 9 Mart’ta gerçekleştirilen etkinlikten bu yana hayal kırıklığına uğramış durumdalar.

2015’te sizinle denilerek geçiştirilen, fiyatı ve ne zaman satışa sunulacağı hakkında hiç bir bilgi verilmeyen Apple Watch sırrını koruyor. Aslına bakarsanız Apple’ın böyle bir politika izlemesinin en büyük sebebi Apple Watch’un üretiminde yaşanan sıkıntılardan kaynaklanıyor. Gerek tedarik zincirindeki eksiklikler gerek Apple Watch’un ekranının üretimi geciktirmesi Apple’ı bu şekilde bir politika izlemeye itti.

Geçtiğimiz günlerde Andrew Turko isimli bir Apple hayranı Apple yönetim ekibinden sorusuna karşılık bir yanıt aldı. Apple’ın Watch için izleyeceği politika hakkında ipuçları veren yanıtta Watch’a dair yeni gelişmeler yer alıyor. Şuan da Apple Watch’u ön sipariş ile alanlara verilen teslimat tarihleri Apple Watch / kayış modeline göre Haziran-Temmuz ayını hatta Ağustos’u buluyor. Ancak Apple teslimat tarihlerini daha erkene çekeceğine inanıyor. Tıpkı iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta bir dönem yaşanan bekleme süreleri gibi.

Verilen cevap Apple’ın hiçbir zaman 24 Nisan’da ki satış tarihine hazır olmadığını, Tim Cook’un böyle bir karar alarak daha fazla gecikme olmamasını istediğini gösteriyor ve Cook’un bu kararı üzerine stoklar için bir süre yönetimde tartışmalar yaşandığını belirtiyor.

Ve Türkiye’de Apple Watch için beklenenler/yazılanlar daha da kötü hale gelebilir. Bir dönem Mayıs ayında satışa sunulacağı düşünülen Apple Watch’un çıkan son bu haberlerden sonra Haziran-Temmuz ayını hatta Ağustos ayını bulması mümkün. Yine de Apple’ın yapacağı tedarik zincirindeki güçlendirmeler bu süreci kısaltabilir ancak şuan görünen bu şekilde ve Apple tarafında halen bir resmi açıklama yapılmış değil.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Tüm Acil Durum Ayarları Nasıl Yapılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?