Apple Watch’un Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu (Rapor)

2
1773

Bir İtalyan sitesinde yayınlanan rapora göre Apple Watch 8 Mayıs’tan itibaren İtalya’da ön siparişe sunulacak. Raporda kaynak olarak Apple içinden verilen bir bilgi olduğu vurgusu yapılıyor. İspazio sitesinin yöneticisi Fabiano Confuorto’nun ulaştığı bilgilerin yer aldığı bu raporda kritik bilgiler mevcut.

Macrumors’un kendisine ulaşarak rapor dışında ek bilgi istemesine karşın Fabiano rapora ek açıklamalar yaptı. Fazla detay vermese de 8 Mayıs’tan itibaren İtalya ve İspanya’da Apple Watch’un ön siparişlerine başlanacağını belirtti. Bir diğer değindiği konu ise ikinci dalga ülke vurgusu oldu. Fabiano’ya göre ikinci dalga ülkeler; Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, İrlanda, İtalya, Liechtenstein, Lüksemburg, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Portekiz, Katar, Rusya, Suudi Arabistan, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri. Ve bu ülkelerde de 8 Mayıs’tan itibaren bir diğer deyişle Mayıs ayı içerisinde ön siparişlere Apple Online Store üzerinden başlanacak ve 4-6 hafta aralığında bir ön sipariş süreci olacak. Elbette ki Apple Store’lar da birinci dalga ülkelerde olduğu gibi Apple Watch’un randevu ile test edilmesi, ön sipariş alınması gibi imkanlar da sunulacak.

Evet ülkemiz adına Apple Watch için ilk defa net bir rapor yayınlandı diyebiliriz. Bu raporun elbette ki kesinliği yok ancak en baştan beri beklentiler Mayıs – Haziran ayları içindi ve bu raporun Mayıs ayını işaret ediyor olması beklentileri doğrular nitelikte olmuş oldu. Konu ile ilgili gelişmeleri takip ederek, paylaşmaya devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 5 Uyku/Uyanma Düğmesi Değiştirme Programı 2016'ya Kadar Uzatıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?