Apple Watch’un Pil Ömrü ve iPhone’un Pil Ömrüne Etkisi Ne?

1
847

Geçen hafta cuma günü, başta Amerika olmak üzere dokuz ülkede piyasaya sürülmesiyle birlikte, birçok kullanıcı Apple Watch’una kavuştu. Kullanıcıların birçoğu Apple Watch’un pil ömrünü ve Apple Watch ile eşlenmiş iPhone’larının pil ömrünün nasıl etkileneceği konusunda endişeliydiler. Özellikle iPhone için Apple Watch’u sürekli beslemek için Bluetooth ve Wi-Fi’n açık olması sıkıntı yaratacaktır düşüncesi hakimdi. Apple’a göre Apple Watch’un pil ömrü normal kullanımda 18-20 saat. Ve elbette ki bu değerler kullanıma göre değişmekle birlikte yoğun kullanımda 6-7 saate kadar düşüyor.

Son gelen kullanıcı dönüşlerine göre ve yayınlanan araştırma raporlarına göre Apple Watch, Apple’ın belirttiği pil ömrüne yakın sonuçlar verdi. Hatta çoğu kullanıcı Apple Watch’un pil ömrünün 1 gün rahatlıkla gittiğini belirtiyor. Bu şimdiye dek bu denli gelişmiş bir akıllı saatte görülmek istenilen bir şeydi. Ve merak edilen ve tedirgin olunan en önemli konu ise Apple Watch’un iPhone’un pil ömrüne etkisi. Biz de bu konuda oldukça tedirginiz ve gelecek haberleri dört gözle bekliyorduk. Çoğu kullanıcının yaptığı dönüşlere göre Apple Watch’un iPhone ile eşlenmesinin iPhone’un pil ömrüne etkisi beklenildiği kadar yüksek değil. Normal kullanımda yine iPhone’un pili tüm gün gidiyor. Ancak yoğun kullanımda Bluetooth ve Wi-Fi’n açık olmasının da etkisi ile iPhone’un pili saatler içinde boşalıyor ve ortalama pilin boşalım süresinin 8-9 saat olarak belirtiliyor.

Eski Engadget editörü Ryan Block’a göre iPhone’un pil ömrünün Apple Watch’la bu kadar kısalmasının sebebi Apple Watch uygulaması ile alakalı ve bunun sorumlusu doğrudan Apple. Özellikle Apple Watch’un sürekli e-posta kontrolü yapmasından kaynaklı yüksek pil tüketiminden söz eden Ryan Block, Apple’ın yazılım hatalarını gidermesi ve kullanıcı deneyimini daha iyi kılmasını beklediğini dile getirdi.

 

İLGİLİ HABER:  Apple Bir Sonraki Jenerasyon Force Touch'lı iPhone'ların Üretimine Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?