Eğer ki zamanla Apple Watch’unuzun spor veya deri kayışında deformasyon farkederseniz bu sizi mutlu etmeyecektir ama Apple içindeki kaynaklardan sızdırılan ve 9to5mac’in ulaştığı bilgilere göre bu gayet normal ve beklenen bir durum.

Apple Watch’un metal kayışlarında zamanla renk değişimi oluyor. Bunun yanında kullanım kaynaklı çizilmelerin oluşması da yüksek ihtimal olarak değerlendiriliyor. Apple Watch’un spor ve deri kayışlarında da zamanla aşınma ve yıpranmalar oluyor. Apple’a göre özellikle deri kayışta ortaya çıkan renk solmasının en büyük sebebi ter ve losyon kaynaklı oluyor. Apple içinden sızdırılan kaynağın içinden bir görüntü de deri kayışın örnek aşınması ve renk solması mevcut.

apple-watch-deri-kayis-yipranma

Buna ek olarak aşağıdaki fotoğrafta tokalı deri kayıştaki deformasyon görülüyor ve bu da zamanla oluşabilecek, olağan bir durum olarak itelendiriliyor.

apple-watch-kayis-deformasyonu

Bu nedenle Apple, Watch’un kayışlarında oluşabilecek bu tip deformasyonları, renk solmalarının garanti kapsamında giderilmesini sağlamayacaktır. Beklenildiği gibi Apple Watch’un metal kayışlarında da oluşabilecek kullanım kaynaklı çizilmeler vb. deformasyonlarda garanti kapsamı dışında tutulacaktır.

apple-watch-metal-kayis-deformasyon

Daha önceki yazımızda Apple Watch’un gövdesinde oluşabilecek hasarların garanti kapsamında nasıl değerlendirileceğini belirtmiştik. Kayışlar konusunda da Apple’ın tutumu belli olmuş oldu.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch ile Anılarınızı Canlandıracak Bir Oyun ‘Lateres’

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?