Bryan Jones Apple Watch’un ekranını yakından görüntüledi. Büyütülmüş haliyle birlikte pikselleri ve alt-pikselleri görmek mümkün. Resimlerde görüldüğü gibi kırmızı, yeşil ve mavinin düzenlendiğinde kullanıcılara Apple Watch Retina ekranın büyütüldüğünde piksel dizilimini görebiliyor.

Jones, iPhone ekranlarını karşılaştırarak ekranların yapısı itibariyle kullanıcılara nasıl deneyim sunduklarını belirtiyor. Apple Watch’da kullanılan AMOLED ekran, LCD’ye göre daha farklı görünüyor. iPhone’un pikselleri sıkıca birbirlerine dik bir şekilde kırmızı, yeşil ve mavi şeklinde dizilmiş. Apple Watch’a gelindiğinde ise mavi alt-pikselleri kırmızı ve yeşile göre daha yoğun bulunmakta. Jones’ın ayrıca değindiği bir başka konu ise iPhone ile karşılaştırıldığında batarya ömrünü olabildiğince uzatmak adına özelliklerinin tahmin edilenden daha küçük olması. Fotoğraflardaki seviyeye yakınlaştırıldığında daha çok siyah alan görebilirsiniz. Jones’ın söylediğine göre siyah alanlarla birlikte Apple Watch’un muazzam kontrast oranı bulunmakta.

Bazı resimlerin içinde Force Touch baskı hassasiyeti sistemini görebilirsiniz. Ekrana parlak bir fiber optik ışık tutarak resimin içerisinde kontakt elementleri ( turuncu renkli pikselleri ) de görebilirsiniz. Fakat, Jones bu elementlerin baskıyı tespit etme sürecinde nasıl çalıştığını açıklamadı. Apple’ın Watch’taki Force Touch teknolojisini nasıl açıkladığına bakalım;

“Dokunma hissiyatını tanıma sürecinde Apple Watch’un baskı duyuları kullanıcı deneyimine yeni bir boyut katıyor. Force Touch, hafif baskıda veya kuvvetli baskıyı belirlemek adına küçük elektroklar kullanıyor ve bu bağlamda anlık olarak spesifik kontroller içeriyor.”

Ayrıca Force Touch teknolojisi iPhone 6s ile birlikte de beklenmektedir. Gelecekteki yeni jenerasyon iPad’lerde de Sonbaharda duyurulabilir.

İLGİLİ HABER:  Geliştiriciler Tarafından Yayınlanan Apple Watch Uygulamalarına Yakından Bakın

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?