Apple Watch’un Digital Crown Sorununun Çözümü

0
1052

Kimi Apple Watch kullanıcısı Digital Crown’un zamanla sıkıştığını/takıldığı bir diğer deyişle onu çevirmenin zorlaştığını farkettiler. Özellikle yoğun ve tozlu/pis ortamda kullanımda bu sorunun ortaya çıkması çoğu kullanıcıyı tedirgin etti. Sosyal medya üzerinden konuyu dillendiren kullanıcılar yaşadıkları soruna çözüm bulunmasını istediler. Konu ile ilgili Apple tarafından bir açıklama geldi.

Apple’a göre su geçirmeyen Apple Watch’un Digital Crown’unun zaman içerisinde çevirememe, çevirmede zorlanma veya sıkışma hissi vermesi durumunda, Apple Watch’unuzu 10-15 saniye suyun altında tutun ve ardından durulayın. Yüksek ihtimalle sorun çözülecektir.

Türkiye’de Apple Watch’u gelecekte kullanacak veya şuan kullanan kullanıcıların benzer sorunu yaşama durumlarına karşı bilgi edinmeleri adına konuyu Apple Uzmanı olarak dillendirmeye karar verdik. Eğer ki Apple Watch’unuzu Digital Crown’unun zamanla sıkışmış hissi vermesi sorunu ortaya çıkarsa yani onu çevirmede zamanla zorlanmaya başlarsanız yapmanız gereken şey Apple’ın söylediğini uygulamak.

Elbette ki bu yöntem tüm kullanıcılar için çözüm olmayabilir. Apple Watch’un Digital Crown’u zamanla toz/pislikle birlikte bu şekilde sıkışma hissi vererek onu çevirmek zorlaşıyor ve su ile birlikte Digital Crown’u sıkıştıran, çevreleyen pisliklerin gitmesi sağlanarak eski haline gelmesi sağlanıyor. Ancak kimi kullanıcının sorununun devam etmesi veya sizin için de benzer şekilde sorunun devam etmesi donanımsal arıza olabilir. Bu durumda yapmanız gereken tek şey yetkili Apple servisi ile irtibata geçmek olacaktır.

İLGİLİ HABER:  İşte Desteklenen Siri HomeKit Komutları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?