Apple Watch’tan Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir?

0
279
Apple Watch sesli mesaj gonderme

Apple Watch‘ta metin dikte etme (sesi yazıya çevirme) yöntemini kullanarak hızlıca mesaj hazırlayabilirsiniz. Ancak bazen karşınızdaki kişiye daha hızlı mesaj göndermenin etkili bir yolu da, iMessage üzerinden ses kaydı göndermektir. Makalemizde, Apple Watch’tan sesli mesaj gönderme konusuna yer verdik.

WatcOS 3 öncesinde, Apple Watch’ın Mesajlar uygulamasında ses ile mesaj oluşturma yöntemi, Metin veya Ses şeklinde varsayılan tek seçenek olarak sunuluyordu.

Apple, muhtemelen etkileşimi daha hızlı hale getirmek amacı ile WatcOS 3 ile birlikte varsayılan ayarı Metin, Sesli ve Metin veya Sesli şeklinde ayrı ayrı seçebilmemize olanak tanıdı. Böylelikle kullanıcılara, mesaj oluşturma yöntemini ses ile metin oluşturma ya da sesli mesaj gönderme şeklinde varsayılan olarak ayarlama kolaylığı sunuldu.

Apple Watch’den Sesli Mesaj Gönderme

  1. iPhone’da Watch uygulamasını başlatın. Saatim sekmesinden (ilk sekme), Mesajlar bölümüne doğru hızlıca kaydırın.
  2. Saatim sekmesinde “Dikte Edilen Mesajlar” adı verilen bölüm de dahil olmak üzere seçenekleri görmek için Mesajlar‘a dokunun. Tercihinize bağlı olarak varsayılan “Metin” seçeneğini “Sesli” veya “Metin veya Ses” olarak değiştirmek için bu seçeneğe hafifçe dokunun.
  3. Varsayılan seçeneği Sesli olarak belirledikten sonra, Apple Watch’unuzdaj Mesajlar uygulamasına gidin. Yeni bir mesaj oluşturmak için mikrofon simgesine dokunun ve sesinizi kaydedin. Daha sonra Gönder‘e dokunun. Mesajı gönderdiğiniz kişi Apple Watch, iPhone, iPad, iPod touch veya Mac bilgisayarından Mesajlar uygulamasını kullanarak iMessage üzerinden mesajınızı dinleyebilir.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch ile Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Egzersizleri Nasıl Özelleştirilebilir?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?