Apple Watch’ta Güç Tasarruf Modu Olacak

0
922

Apple’ın 9 Mart’ta tanıtacağı akıllı saati Apple Watch’la ilgili her gün yeni bir söylenti gelmeye devam ediyor. Son söylentilere göre Apple Watch’un şarj süresini uzatmak için istenildiği zaman kullanılabilecek olan “Güç Tasarruf” moduna sahip olacağı.apple-watch-saat

Ne kadar doğru bir söylenti bilinmez ancak Apple Watch’un yoğun kullanımda 9 saat gibi bir şarj süresinin olduğu hemen hemen teyit edilmiş durumda. Hal böyle olunca Apple Watch’u her gün şarj etmeniz gerekecek. Apple buna alternatif bir çözüm sunabilmek adına “Güç Tasarruf” modu eklemiş. Bu modu açtığınız zaman Apple Watch şarj süresini kısaltan tüm fonksiyonlarını kapatarak sadece zamanı gösteren bir saat oluyor.

Bu şekilde Apple Watch’un şarj süresini farkedilir ölçüde yükselten Apple’ın bu modu yakın zamanda tanıtacağı Apple Watch’larda veya daha ileri Apple Watch sürümlerinde kullanması yüksek ihtimal arasında.

Yapılan analizler sonucunda görülüyor ki akıllı saat kullanıcılarının en çok sorun yaşadığı konu şarj süresi. Hemen hemen her gün şarj edilen akıllı saatlerin şarj süresinin yükseltilmesi için Apple uzun zamandır çalışmalar yapıyor ve halen de yapmaya devam ediyor. Bu konuda onlarca rapor mevcut.

Bakalım bu konuda 9 Mart’ta ki tanıtım konferansında bir detay görebilecek miyiz.

İLGİLİ HABER:  Apple HomePod Kutu Açılışı ve İlk İnceleme (Video)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?