Apple, Apple Watch için yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı ve watchOS 3.1 sürümünü güncelleyerek 3.1.1’i yayınladı. WatchOS 3.1.1 güncellemesi, watch 3’ün Eylül ayında halka duyurulmasından iki ay sonra geldi. WatchOS 3.1.1 31 Ekim’den beri test aşamasındaydı.

WatchOS 3.1.1 nasıl yüklenir?

WatchOS 3.1.1, Genel -> Yazılım Güncelleme bölümüne giderek iPhone’daki Apple Watch uygulamasını kullanarak indirilebilir. Güncelleştirmeyi yüklemek için, Apple Watch’un yüzde 50 oranında bir pil olması, şarj cihazına yerleştirilmesi ve iPhone’un kapsama alanında olması gerekir. Yeni yazılımı indirmek için iOS 10 veya sonraki bir sürümü çalıştıran bir iPhone gerekir, ancak tüm Apple Watch modelleri için kullanılabilir.

WatchOS 3.1.1’de hangi yenilikler var?

WatchOS 3.1.1’de beta test döneminde dışa dönük büyük değişiklikler yoktu. Hata düzeltmelerine ve performans iyileştirmelerine odaklanılmıştı. WatchOS 3.1.1, iOS 10.2’de tanıtılan yeni Unicode 9 emojilerini destekliyor ve emojinin cilt tonunu değiştirmek için yeni bir özellik içeriyor.

Hata düzeltmelerinin tam listesi ise aşağıda:

– Kişi adlarının Mesajlar uygulamasında ve bildirimlerde görünmesini engelleyebilecek bir sorunu düzeltiyor.
– Bildirimleri yanıtlama yeteneğini etkileyen bir sorunu düzeltiyor.
– Stok komplikasyonlarının saat ekranında meydana getirdiği bir sorunu çözüyor.
– Etkinlik halkalarının Etkinlik saati yüzlerinde görüntülenmesini engelleyen bir sorunu düzeltiyor
– Hava durumu uygulamasındaki sıcaklık birimi değiştirildikten sonra analog saat yüzdesindeki aramaların görünmesini engelleyen bir sorunu düzeltiyor
– Gezinme sona erdikten sonra Haritalar uygulamasının başlatılmasına neden olabilecek bir sorunu çözüyor.
– Yanlış tarihin Takvim uygulaması ay görünümünde görüntülenebileceği bir sorunu çözdü
WatchOS 3, Apple Watch’teki arayüzü tamamen yeniledi ve özel bir uygulama yuvası, anlık başlatma uygulamaları, yeni saat yüzleri ve yeni komplikasyon seçenekleri sunuyor. Yeni etkinlik paylaşma özellikleri vardır, “Breathe-Nefes” uygulaması kullanıcıları derin nefes alma oturumlarında yönlendirir ve bir SOS özelliği ise otomatik olarak acil servisi arayabiliyor.

WatchOS 3.1.1 güncellemesi beklentilerinizi karşıladı mı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?