Apple watchOS 3.1.3 Beta 1 Sürümünü Yayınladı

0

Güncelleme:  (21 Aralık 2016) Bugün Apple, geliştiriciler için watchOS 3.1.3 beta sürümünün ilkini yayınladı. Apple’ın geliştirici programının üyeleri, Watch uygulamasını iPhone’da başlatıp Genel> Yazılım Güncelleme’ye giderek yeni beta’yı herhangi bir Apple Watch modeline yükleyebilir.

WatchOS 3.1.1’in genel sürümünün yayınlanmasından sadece 1 hafta sonra 3.1.3’ün betasının yayınlanması garip karşılandı. 3.1.2 sürümünün neden atlandığı hakkında bir açıklama yapılmadı.

 

Apple gerek yazılım yeniliklerine gerekse de donanım yeniliklerine tüm hızı ile devam ediyor. Son dönemde yeni seri akıllı telefonları, yeni seri işletim sistemleri, yeni akıllı saatleri, yeni ekranları ve yeni bilgisayarları ile zaten teknoloji dünyasını domine etmeyi başarmış olan marka şimdilerde ise yeni yazılımları için çıkardığı güncellemeler ile gündemde. Daha önce iOS 10 için yaptığı güncellemelerle adından sıkça söz ettiren ve son olarak iOS 10.1 için kararlı güncelleme sürümünü çıkaran Apple, şimdilerde ise akıllı saatleri için yazılım güncellemelerine devam ediyor.

Akıllı saatlerinde kullandığı işletim sistemi olarak bilinen watchOS işletim sisteminin yeni sürümü olan watchOS 3.1.1 için sürekli yeni güncellemeler yayınlayan Apple, son olarak watchOS 3.1.1 Beta 2 sürümün yayınını gerçekleştirdi. Apple’ın ikinci nesil akıllı saatleri için yayınladığı yeni işletim sistemi güncellemesinin ise genel olarak sistemsel bazı iyileştirmeler içerdiğini belirtelim.

watchOS 3.1.1 Beta 2 İle Neler Değişti?

Yeni güncelleme şu an için her seferinde olduğu gibi beta versiyonu olarak yayınlandı. Haliyle beta versiyon olduğu için aslında bu güncellemeden çok fazla yeni özellik beklememek gerekiyor. Zira Apple tarafından yapılan ilk açıklamada da watchOS 3.1.1 Beta 2 güncellemesinin daha çok sistemsel iyileştirmeler içerdiğinin ipuçları verildi. Bununla beraber ara yüz geçişlerinde yaşanan hafif donma sorunlarını da ortadan kaldıran yeni güncellemenin kararlı versiyonun da ise saate yeni özellikler gelebileceği belirtiliyor.

Apple-watchOS 3.1.1-Beta-2

watchOS 3.1.1 Beta 2 Nasıl Yüklenir?

Saatin yeni güncellemesini yüklemek için iOS 10 yüklü bir iPhone telefonundan akıllı saat uygulamasını açmalı ve buradan güncellemeleri kontrol et dedikten sonra çıkan güncellemeleri yüklemeyi kabul etmeniz gerekiyor. Bu aşamada en önemli konulardan birisini de hatırlatalım. Her zaman olduğu gibi Apple Watch akıllı saatleri güncellemeden önce saatinizin mutlaka %50 üstü bir şarj seviyesine sahip olduğundan emin olun.

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here