Apple Watch’la Şimdiye Dek Yapılan En Kapsamlı Su Geçirmezlik Testi

0
1455

Apple Watch, Nisan ayından bu yana çeşitli şartlar ve koşullarda su altında/su ile birlikte testlere tabii tutuldu. Gerçekleştirilen testlerle standart kullanımda, Apple Watch’ın suya dayanıklılığı kanıtlanmış oldu. Bu testlere benzer ancak daha kapsamlısını teknoloji bloggerı Ray Maker gerçekleştirdi.

Ray Maker Apple’ın giyilebilir teknolojisini, bir yüzücünün egzersiz sırasındaki kullanımına eş olacak şekilde testlere tabii tuttu. Gerçekleştirdiği testler dalış ve uzun süreli suda durmayı kapsıyordu. Bu kapsamda Ray Maker, 10 metreden Apple Watch’la suya atlayış gerçekleştirdi ve 25 dakika boyunca bileğindeki Apple Watch’la 1.000 metre yüzdü. Apple Watch’ın hem atlayış hem de 25 dakika süren 1.000 metrelik yüzme sonrasında hiçbir sıkıntı yaşamadığı, su izolasyonunu başarıyla sağladığı gözlemdi.

Ray Maker gerçekleştirdiği testleri YouTube kanalı üzerinden yayınladığı videolarla gösteriyor. İşte o videolar;

Peki ya sizce Apple Watch 40 metre derinlikteki su basınca dayanabilir mi? YineRay Maker’ın gerçekleştirdiği bir başka testte Apple Watch’a 40 metre derinlikteki su basıncı uygulanıyor ve sonuç oldukça şaşırtıcı. Apple Watch, 40 metre derinlikteki su basıncına rahatlıkla dayanabiliyor! İşte o test;

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 26 Haziran'da 7 Ülkede Daha Satışa Sunuluyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?