Apple Watch’la Fotoğraf Senkronizasyonu Nasıl Yapılır?

0
1423

Kullanıcılar iPhone’unundaki fotoğraflarını, Apple Watch’a senkronize etmek isteyebilirler. Apple bunun için birtakım sınırlamalar dahilinde senkronizasyona imkan tanıyor.

iPhone’unuzdaki albümleri/fotoğrafları Apple Watch’la senkronize etmek için öncelikle iPhone’unuzdan Apple Watch uygulamasını açın. Fotoğraflar bölümüne tıklayın.

Bu bölümden “Mirror my iPhone” seçeneğini seçin ve iPhone’unuzdaki hangi albümün senkronize edileceğini belirleyin. Senkronize edilecek fotoğraf sınırını belirleyebilirsiniz ki bunu Apple’ın önceden belirlediği sınırlar dahilinde seçebileceksiniz (detaylar aşağıda).

25, 100, 250 veya 500 fotoğraf senkronize edebilirsiniz. Hatta maksimum fotoğraf sınırını 500 fotoğraf olarak değil 75 MB olarak görmek daha mantıklı olacaktır. Aşağıda da görüldüğü gibi kendinize göre bir sınırlama tipini seçin.

Ardından iPhone’unuzdaki, senkronize edilecek fotoğraf albümünü seçmeniz gerekiyor.

Senkronize edilecek fotoğraf albümünü de seçtikten sonra birkaç dakika bekleyin. Bu esnada fotoğraflar senkronize edilecektir. Ardından Apple Watch’ınız üzerinden Fotoğraflar’a tıklayın.

Göreceksiniz ki tüm fotoğraflarınız (sınır dahilinde) senkronize edilmiş olacaktır. Digital Crown’ı kaydırarak görüntülere yakınlaştırma veya uzaklaştırma yapabilirsiniz. Dokunarak görüntüleri sürükleyebilir veya kaydırabilirsiniz.

 

İLGİLİ HABER:  Apple, iOS'ta Bulunan Pegasus Açığını MacOS'ta da Yeni Güncellemeyle Kapattı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?