Apple Watch akıllı saatleri ile iPhone akıllı telefonları arasında oldukça başarılı bir bağlantı var. Hem Apple Watch tarafında hem de iPhone tarafından baktığımız zaman iki cihazı eşleştirmek ve bir uyum içerisinde kullanmak oldukça kolay oluyor. Buna rağmen Apple Watch ile iPhone akıllı telefonlarının eşleştirmelerinde de belli sınırlar var.

Bu noktada kullanıcıların en çok merak ettikleri sorulardan birisi de tek bir Apple Watch akıllı saati birden fazla iPhone akıllı telefonunda kullanmanın mümkün olup olmadığı.

Bu konuda çok fazla bir seçenek bulunmuyor. Yapılan testlere göre cihazların bu şekilde kullanımlarının nasıl olduğuna bakalım.

Apple Watch ile Birden Fazla iPhone Eşleştirme

İlk olarak şunu belirtmek gerekiyor ki tek bir Apple Watch akıllı saatini tek bir iPhone modelinde kullanmak en sağlıklısı olacaktır. Birden çok Apple Watch akıllı saati tek bir iPhone akıllı telefonunuzda kullanırken sorun yaşanmıyor ancak tek bir saati çift telefonda kullanmak pek mümkün değil.

Zaten saatin her iki cihaza da doğru bir şekilde bağlanması mümkün değil. Aynı anda bağlantı kurulması durumu pek mümkün değil.

Bildirimlerin görüntülenmesi, aramaların görüntülenmesi veya gelen mesajların görüntülenmesi kısmında bir senkron sorunu ortaya çıkıyor. Haliyle aynı anda birden çok cihaz ile bağlantı kurmak sorunlara neden oluyor kaldı ki bu pek mümkün değil.

Apple Watch

Burada kullanıcıların deneyebilecekleri en iyi yöntem ise saati dönemsel olarak kullanmak. Yani hangi iPhone modelinde saati kullanmak istiyorsanız, bu model ile eşleştirme yapmanız gerekiyor. Sonrasında diğer akıllı telefona geçiş yapmak için tekrar eşleştirmeyi kaldırmanız ve yeniden diğer akıllı telefon ile eşleştirme yapmanız gerekiyor.

Her iki akıllı telefon üzerinde de aynı hesabınız açıksa, doğrudan yedeklemeden saatinizin son verilerini yeni geçtiğiniz telefona taşımanız da mümkün oluyor. Fakat bu işlem biraz daha zahmetli bir işlem olarak değerlendirilebilir. Eşleştirme kısmında da bazı veri kayıpları yaşayabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Yeni Apple Watch Nasıl Kurulur? iPhone ile Nasıl Eşleştirilir?

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?