Akıllı saatler yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı. Bu alanda en öne çıkan firma ise Apple. Akıllı saat satışlarında genelde ilk sıralarda olan firma, birçok ayrıcalıklı özellik sunuyor. Apple Watch akıllı saatlerinin en kullanışlı özellikleri arasında ise çağrı ve mesaj cevaplama özellikleri geliyor. Akıllı telefonunuzu elinize almadan konuşmalarınızı gerçekleştirmenize ve bildirimlerinizi ya da mesajlarınızı kontrol etmenize olanak sağlayan sistem, oldukça başarılı bir kullanıma sahip.

Tabii ki her ne kadar çağrıları saat üzerinden cevaplamak oldukça pratik olsa da zaman zaman görüşmelerinizi iPhone telefonlarınızda devam ettirmek isteyebilirsiniz. Aynı durum mesajlar için de geçerli. İşte böyle bir durumda Apple Watch’dan iPhone’a Çağrı ve Mesaj Aktarma işleminin nasıl yapılacağını bilmeniz gerekiyor. Hemen bu konuda bilgi verelim.

Çağrıları Aktarma

Bu kısımda iki farklı ihtimal var. Diyelim ki bir çağrı geldi ve siz bu çağrıyı henüz cevaplamadan iPhone akıllı telefonlarına aktarmak istiyorsunuz. Bu durumda yapacağınız işlemler şöyle;

  • Çağrı geldiği zaman, Dijital Crown tuşunu aşağı doğru kaydırın ve “iPhone’da cevap” seçeneğini bulun.

Apple Watch

  • Bu seçeneğe tıkladığınız zaman siz iPhone akıllı telefonunuzu alana kadar arayan kişi beklemeye alınıyor. Burada telefonunuzu bulmak için bir çağrı düğmesi de var.

İkinci kısım ise zaten cevaplanan çağrıların nasıl telefona aktarılacağı. Bunun için yapacağınız işlemler yine oldukça basit işlemler. Görüşmeyi cevapladıysanız yapacaklarınız şöyle;

  • iPhone telefonunu kilitliyse, ekranınızın sol üst köşesinde yer alan telefon simgesine tıklamanız gerekiyor.
  • Eğer kilit açıksa direk olarak ekranın üstünde yer alan saat simgesine dokunun.

Bir İletiyi iPhone Akıllı Telefonlarına Aktarma

Çağrılarınızı aktarabileceğiniz gibi iletilerinizi de iPhone akıllı telefonlarına aktarabilirsiniz. Bunun için yapacaklarınıza geçelim.

  • Apple Watch üzerinden mesajlar uygulamasına girin.
  • Cevap vermek istediğiniz iletiye tıklayın. Daha sonrasında iPhone üzerinden mesaj dizisini açın.
  • iOS cihazınızdan uygulama değiştirici seçip handoff seçeneğine dokunun. Bu seçenek uygulamaların altında bir seçenek olarak çıkacaktır.
İLGİLİ HABER:  Apple Watch'a Nasıl Müzik Yüklenir ve Dinlenir?

Apple Watch

Postaları Aktarma Özelliğini Kullanma

Apple Watch’dan iPhone’a Çağrı ve Mesaj Aktarma kısımlarından sonra maillerinizi de nasıl aktaracağınızdan söz edelim. Aslında sistem çok basit. Mesajlarda kullandığınız sistemin aynısını kullanıyorsunuz. Sadece bu kez alt kısımda yer alan mail sekmesine tıklıyorsunuz.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?