Apple Watch’a Windows 95 Kurdular

0
65

Apple’ın akıllı saati olan Apple Watch‘a Nick Lee isimli geliştirici Windows 95’i kurmayı başardı. Windows 95’i bir şekilde hackledikten sonra Apple Watch için kuruluma uygun hale getiren Lee, yaptığı işlemi daha sonra bir videoda anlattı ve bu videoyu da YouTube’da paylaştı. Lee’nin yayınladığı bu videoda Windows 95’in Apple Watch üzerinde stabil bir şekilde çalıştığı görülebiliyor.

Tek sorun, Windows 95’in tamamen açılması ve kullanılabilir hale gelmesi yaklaşık olarak 1 saati bulabiliyor. Ancak yine de Apple Watch’un, Windows 95’i rahatlıkla kaldırabildiğini söyleyebiliyoruz. Aslında burada ki amaç, Apple Watch‘un donanımsal olarak ne kadar güçlü olduğunu göstermek. Özellikle, 1990’lı yıllarda Windows 95’i bile gayet hantal bir şekilde çalıştırabilen bilgisayarlardan sonra, Apple Watch’un çok daha güçlü olduğunu söylemek mümkün.

O zamanlarda masaüstü olarak kullandığımız bilgisayarlar, şimdi küçülüp birer akıllı saat haline getirildiler adeta. Ancak yine de Apple Watch’u şimdi satın almayı düşünenler için uyarıda bulunmakta fayda var. Apple, Eylül ayında Apple Watch 2’yi tanıtmaya hazırlanıyor. Donanımsal anlamda çok daha performanslı çalışabilecek olan Apple Watch 2’nin yeni renk seçenekleri ile de gelmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Spring Forward Etkinliği için Yerba Buena Merkezi'ne Afişlerini Yerleştirdi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?