Apple Watch’a Nasıl Müzik Yüklenir ve Dinlenir?

0
1010
apple watch muzik oynatma

Bu makalede Apple Watch’unuza müzik yükleyip nasıl oynatacağınızı, iPhone ya da Bluetooth speaker’ınızda çalan müziği nasıl kontrol edeceğinizi anlattık.

Apple Watch’te müzik çalmaya ilişkin rehberimize hoş geldiniz. Bu yöntemler tek bir istisna dışında saatin tüm modellerinde geçerlidir: Bağımsız bir 4G bağlantısı üzerinden Apple Music’in akışı yalnızca hücresel donanımlı Apple Watch Series 3’le mümkündür.

Apple Watch, iPhone’unuzdaki müziği uzaktan kumanda etme olanağı sunmaktadır. Bu nedenle şarkıyı değiştirmek için cep telefonunuzu cebinizden ya da çantanızdan çıkarmanıza gerek yoktur.

Ayrıca doğrudan Apple Watch’unuza müzik yükleyebilir, böylece iPhone’unuzu dinlemek için bağlanmanıza gerek kalmaz. Buna ek olarak, hücresel özellikli bir Apple Watch Series 3’ünüz varsa, en sevdiğiniz şarkıları doğrudan Apple Music’ten dinleyebilirsiniz.

Bu makalede, Apple Watch’unuzda Müzik uygulamasını kontrol etmenin yanı sıra, doğrudan Apple Watch’a nasıl müzik yükleyeceğiniz açıklanmaktadır.

Apple Watch’ta Müzik Uygulaması Nasıl Açılır?

apple watch muzik uygulamasi

Apple Watch’ta Müzik uygulamasına erişmenin iki yolu vardır. Öncelikle, diğer Apple Watch uygulamalarında olduğu gibi, Digital Crown’a basarak ana ekrana gidebilir ve uygulamayı açmak için Müzik simgesine dokunabilirsiniz. Alternatif olarak, halihazırda müzik dinliyorsanız, saat yüz ekranından yukarı doğru kaydırarak Glances aracılığıyla müzik denetimlerine hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Yeni bir şarkı çalmak istiyor ancak Müzik uygulamasında arama yapmak istemiyorsanız, Siri’yi kullanarak şarkıyı bulabilir ve oynatabilirsiniz. Bunun için Siri’yi etkinleştirmeniz ve seçtiğiniz şarkıyı çalmasını istemeniz yeterlidir.

Apple Watch’ta Bir Şarkı Nasıl Seçilir?

Müzik seçiminize göz atmak isterseniz, Şimdi Yürütülüyor (Now Playing) ekranının sol üst köşesindeki butona dokunmanız yeterlidir.

Daha önceki menülerde gezinerek, Oynatma Listeleri, Sanatçılar, Albümler veya Şarkılardan Dijital Crown’ı kullanarak ve seçiminize dokunarak bir seçim yapabilirsiniz.

Apple Watch’a müzik nasıl yüklenir?

Sadece iPhone’unuzdaki müzikleri dinlemek zorunda değilsiniz. Çünkü Apple Watch müzik yükleyebilmeniz için dahili depolama alanı birlikte gelir. Bunu yapmak için, öncelikle Apple Watch’unuzu şarja bağlamanız ve iPhone’da Apple Watch uygulamasını açmanız gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch'un Sensörlerinin Dövmeden Etkilendiği Ortaya Çıktı

Apple Watch uygulamasını açtıktan sonra, Apple Watch’unuza yüklemek istediğiniz şarkıları veya çalma listesini seçmek için ‘Müzik‘ düğmesine dokunun ve ardından Müzik Ekle‘ye dokunun.

Üstteki Otomatik Olarak Ekle seçeneğini Açık konuma getirdiğinizde, en çok dinlediğiniz çalma listeleri ve albümleri otomatik olarak Apple Watch’unuza yüklenir.

Apple Watch’ta Bluetooth kulaklıkları veya hoparlörleri kullanarak şarkı çalma

Apple Watche’ın kendi hoparlörleri aracılığıyla müzik çalamayacağını belirtelim. Ancak bunun yerine, müziği bir çift Bluetooth kulaklığa veya bir kablosuz hoparlöre yönlendirebilirsiniz.

Önce, kablosuz cihazla eşleştirin. Saatinizdeki Ayarlar uygulamasını açın ve kulaklıkları veya hoparlörü bulma moduna geçirin. Cihazı seçin ve eşleştirin. Müzik uygulaması açıkken Apple Watch ekranına sıkıca dokunup AirPlay simgesine dokunun ve ardından bir çıkış kaynağı seçin.

Apple Watch Series 3’te Müzik Çalma

Apple Watch Series 3, diğer özelliklerin yanına hücresel yetenekleri de ekliyor. Cihazın hücresel yeteneği sayesinde kullanabileceğiniz birkaç uygulama var ancak en çok dikkat çeken Apple Music.

Series 3’te WatchOS 4 ile birlikte yeni tasarlanmış bir arayüze sahip Apple Music uygulamasını kullanarak iPhone olmadan akış yapabiliyorsunuz.

Bunu da okuyun: Apple Watch’ta Bildirimler Nasıl Kapatılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?