Apple Watch’a İlk Kez Bir Türk Uygulama Yazdı

0
1166

Apple Watch Apple’ın ilk giyilebilir teknolojik ürünü. Apple Watch halen daha Türkiye’de çok yaygın olarak kullanılmasa da bazı Apple hayranları tarafından ilgiyle kullanılıyor. Ancak konu Apple Watch için uygulama geliştirmeye gelince geçtiğimiz günlere kadar hiç bir Türk tarafından Apple Watch için uygulama geliştirilmemişti.

Gökşan Özman Apple Watch için Uygulama Geliştiren İlk Türk

Özman yurtdışındaki şirketinde Hollywood filmleri için film afişleri tasarlayıp, bu filmlerin tanıtılmasını üstleniyor. 34 Yaşındaki Özman tanıtım sektörünün haricinde internet siteleri, Android uygulamaları ve iOS için de uygulamalar geliştiriyor.

Özman, ” Aslında tasarım takımımız Antalya’da. Yani biz yurt dışına tasarım ihraç ediyoruz. ” dedi. Özman’ın afişlerini tasarlayıp tanıtımını üstlendiği bazı filmler ise ; Nuh, Yerçekimi, Yanlış Kapı, Vahşet Tanrısı, Yarının Sınırında, Para Avcısı, Taşıyıcı ve 40 Gün 40 Gece.

Uygulama Şirketiyle Alakalı

Özman’ın hazırladığı Apple Watch uygulaması daha çok şirketinin reklamı üzerine tasarlanmış. Ancak bu uygulama ile Apple Watch’ın neredeyse bütün özellikleri kullanılıyor diyebiliriz.

İLGİLİ HABER:  iPhone Xs Ön Siparişleri Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?