Apple Watch’a Ek Saat Arayüzleri Geliyor

0
1505

Apple dün App Store inceleme kılavuzunu güncelledi.  Güncellenen kılavuzda özellikle Apple Watch için uygulama geliştiricilerini ilgilendiren birtakım detaylar mevcut. Kimi geliştiriciler Apple Watch için özel kadran görünümleri / saat arayüzleri sunacaklarını belirtmişlerdi. Ancak Apple bu tip uygulamaların App Store’a eklenmeyeceğini, inceleme aşamasında direk olarak reddedileceğini belirtti.

Ekran Resmi 2015-04-28 22.07.53

Apple’ın üçüncü taraf uygulama geliştiricilerine böyle bir kural koyması aslında bekleniyordu. Çünkü Apple’ın arayüz konusunda birtakım katı kuralları var ve iPhone, iPad vb. mobil cihazlarda içinde ısrarla benzer kural uygulanıyor.

Apple Watch için Apple tarafından dizayn edilen ve geliştirilen, başlangıçta Apple Watch’la birlikte gelen 10’a yakın kadran ve milyonlarca görünüm mevcut. Ve Apple’ın Apple Watch için paylaştığı kullanım kılavuzunda yer alan, “Apple Watch sizin için geliştirilen birçok saat görünümü içerir. Apple Watch için farklı saat görünümlerini keşfetmek için sık sık yazılım güncellemelerini kontrol edin.” paragrafın, Apple’ın yakın zamanda ve bundan sonraki süreçte sık sık Apple Watch için güncellemerle özel kadran görünümleri / saat arayüzleri ekleyeceği anlamına geliyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Tanıtıldı! 349 $'dan Başlayan Fiyatlarla Satışa Sunulacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?