Apple Watch Yine Birinin Hayatını Kurtardı

0
83

Apple, akıllı saat serisinin sağlık uygulamaları yönüne giderek ağırlık vermeye başladığını, geçen sene açıklamalarında belirtmişti. Apple Watch 3 modelinde de tüm bu iyileştirmeleri gördük. Yeni akıllı saat serisinin gerek yazılım gerek de donanım olarak sağlık uygulamalarında çok daha başarılı olduğunu gördük.

Bunun dışında yazılımsal olarak yapılan ve tüm seriyi ilgilendiren bazı özel adımlarda atıldı. Sadece sağlık uygulamaları için değil, yapılan yazılımsal iyileştirmelerle beraber özel yardım sistemleri de akıllı saatlere eklenmişti. WatchOS 3 yazılımıyla beraber gelen SOS sistemi de bunlardan bir tanesi. Sistemin ne kadar başarılı olduğu ise son yaşanan örnekle daha iyi anlaşıldı.

Apple Watch SOS Hayat Kurtardı

Daha önce birçok kez Apple Watch sayesinde hayatı kurtulan insanların haberini yapmıştık. Şimdi ise SOS sistemi sayesinde bir kadının hayatının kurtulduğu açıklandı. Yaşanan olayda bir trafik kazası geçirdiği açıklanan Kacie Anderson isimli kadının, aracında sıkıştığı öğrenildi.

Apple Watch SOS

Trafik kazası geçiren ve yanında bebeği de olan genç kadın, aracın içerisinde sıkışınca, telefonuna bir türlü ulaşamamış. Zaten Apple Watch SOS sistemi de tam olarak bu gibi durumlar için tasarlanmış olan bir yardım sistemi.

Telefona erişim olmadığı durumlarda da SOS ayrıcalığını kullanarak acil destek isteyebiliyorsunuz. Genç kadında bu şekilde 911’i aramayı başarmış ve konumunu bildirerek yardım istemiş. Sağlık ekiplerinin ve güvenlik güçlerinin ulaştığı sürücünün zamanında hastaneye kaldırılması sağlanmış. Böylelikle Apple Watch bir hayat daha kurtarmış oldu. Yaşanan örnekler gösteriyor ki Apple, amaçladıklarını uygulayabiliyor. Daha önce gördüğümüz örneklerde de benzer birçok olay yaşanmıştı.

İlginizi Çekebilir: Telefonunuz Ne Kadar Radyasyon Yayıyor? İşte Son Değerler

İLGİLİ HABER:  Siri İçin Müthiş Bir Özellik Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?