Apple Watch Yenilikleri Ortaya Çıkmaya Başladı

0
409
Apple Watch

Akıllı saat konusunda lider konumda olan Apple, yeni akıllı telefon modelleriyle beraber yeni akıllı saat modelleri için de tanıtım yapacak. Markanın yeni seri akıllı telefon modelleri kadar çok konuşulması beklenen yeni Apple Watch için iddialı özelliklerde ortaya çıkmaya başladı.

Bu sene tanıtılacak modelde yer alacak mı bilinmez ama yeni model için alınan patentler, çok iddialı akıllı saat modellerinin geleceğini gösteriyor. Öyle ki patentler içerisinde yeni güvenlik önlemlerinin ve kimlik doğrulama sistemlerinin yer aldığını görüyoruz. Özellikle kayış üzerine ekleneceği görülen sensörler bir hayli dikkat çekecek.

Apple Watch Kayışları Neler Sunacak?

Akıllı saatlerin üzerinde yer alacak olan kayışlara özel bir sensör ekleneceği görülüyor. Patent dosyasına göre bu sensör, kullanıcıların deri örüntüsünü tanıyacak. Deri örüntüsü üzerinden kimlik doğrulaması yapılacak ve saat, kullanıcısını tanıyacak.

Yeni bir biyometrik güvenlik önlemi olarak çıkmasını beklediğimiz bu önlem dışında özel bir sistem de sunulması bekleniyor. Özel sistem, kayış üzerinden görüntü şeklinde işleyecek. Kullanıcıların saatin kayışı üzerinden görüntü elde etmesi sağlanacak.

Apple Watch

Kayış aydınlatmalı olarak sunulan görüntülerde, kullanıcıların kalp ritimlerini ya da o an için yaptıkları aktivitelerini gösterebilecek. Kayış üzerinde yer alan LED aydınlatma sisteminin bu şekilde öne çıkacağını ve çok daha farklı bir deneyim yaşatacağını söylemek yanlış olmaz. Dediğimiz gibi bu teknolojinin yeni akıllı saatlerde mi yoksa bir sonraki akıllı saat modellerinde mi yer alacağı net değil.

İLGİLİ HABER:  Apple Yeni İşletim Sistemi watchOS 2'yi Tanıttı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?