Apple Watch’ta WiFi Ağına Nasıl Bağlanılır?

0
363
apple watch wifi baglanma

Apple Watch ile Wi-Fi’yi nasıl kullanacağınızı merak ediyor musunuz?

iPhone’unuzdaki gibi, Apple Watch’ın içinde de, Wi-Fi ağlarına (veya iPhone’unuza) doğrudan bağlanmasını sağlayan bir Wi-Fi anten bulunur.

Ancak Apple Watch’ın bir WiFi ağına bağlanması iPhone’daki gibi değildir. Apple Watch’ta kablosuz ağa doğrudan bağlanma özelliği bulunmuyor. Saatiniz ile bağlanmak istediğiniz Wi-Fi ağına, ilk önce iPhone’unuz ile bağlanmanız gerekiyor.

iPhone’unuz Apple Watch’ınıza bağlıyken şifre girilerek bir Wi-Fi erişim noktasına bağlandığında, iPhone’unuz bu bilgiyi saatinizle senkronize eder.

İleride o yeri yalnızca Apple Watch’unuz yanınızdayken ziyaret etseniz bile, saatiniz bu bilgilere erişebilir ve kablosuz ağa bağlanabilir. Bu şekilde, ister bir GPS + Hücresel model, ister bir Apple Watch Series 0’a sahip olun, Apple Watch’unuzun online özelliklerini Wi-Fi alanlarında kullanabilirsiniz.

Apple Watch’ta WiFi Ağları Hangi Durumlarda Kullanılamaz?

Apple.com üzerinde yer alan bir destek makalesinde özetlendiği gibi, Apple Watch’unuz aşağıdaki durumlarda WiFi ağlarını kullanamaz:

  • iPhone’unuz yanınızda değilse, daha önce bağlanmadığınız yeni bir WiFi ağına bağlanamazsınız.
  • iPhone’unuz ağa bağlandığında Apple Watch ile eşleştirilmemiş ise, daha sonra bu ağa yalnızca Apple Watch’unuz ile bağlanamazsınız.
  • Apple Watch yalnızca 802.11b/g/n 2.4GHz ağları kullanabilir. 5GHz ağları kullanamaz.
  • Apple Watch ikinci bir güvenlik protokülüne ihtiyaç duyan bir otel, kafeterya, restaurant ya da açık alanlardaki WiFi ağlarına bağlanamaz.

Apple Watch’unuzun Wi-Fi’a veya hücresel ağlara bağlı olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Apple Watch’unuz iPhone veya hücresel yerine bir Wi-Fi ağına bağlandığında, saatin ekranını hızlıca yukarı kaydırarak eriştiğiniz Denetim Merkezi’nde farklı bir simge (yeşil bir simge (yalnızca hücresel modellerinde) veya mavi Wi-Fi çubukları) görürsünüz.

Apple Watch’unuz Wi-Fi ağına bağlıysa aşağıdaki simgeyi görürsünüz:

Apple Watch kablosuz aga bagli mi

Apple Watch’unuz hücresele bağlıysa aşağıdaki simgeyi görürsünüz:

Apple Watch hucresel

İlginizi Çekebilir: Apple Watch’a Nasıl Müzik Yüklenir ve Dinlenir?

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?