Apple Watch’ta WiFi Ağına Nasıl Bağlanılır?

0
419
apple watch wifi baglanma

Apple Watch ile Wi-Fi’yi nasıl kullanacağınızı merak ediyor musunuz?

iPhone’unuzdaki gibi, Apple Watch’ın içinde de, Wi-Fi ağlarına (veya iPhone’unuza) doğrudan bağlanmasını sağlayan bir Wi-Fi anten bulunur.

Ancak Apple Watch’ın bir WiFi ağına bağlanması iPhone’daki gibi değildir. Apple Watch’ta kablosuz ağa doğrudan bağlanma özelliği bulunmuyor. Saatiniz ile bağlanmak istediğiniz Wi-Fi ağına, ilk önce iPhone’unuz ile bağlanmanız gerekiyor.

iPhone’unuz Apple Watch’ınıza bağlıyken şifre girilerek bir Wi-Fi erişim noktasına bağlandığında, iPhone’unuz bu bilgiyi saatinizle senkronize eder.

İleride o yeri yalnızca Apple Watch’unuz yanınızdayken ziyaret etseniz bile, saatiniz bu bilgilere erişebilir ve kablosuz ağa bağlanabilir. Bu şekilde, ister bir GPS + Hücresel model, ister bir Apple Watch Series 0’a sahip olun, Apple Watch’unuzun online özelliklerini Wi-Fi alanlarında kullanabilirsiniz.

Apple Watch’ta WiFi Ağları Hangi Durumlarda Kullanılamaz?

Apple.com üzerinde yer alan bir destek makalesinde özetlendiği gibi, Apple Watch’unuz aşağıdaki durumlarda WiFi ağlarını kullanamaz:

  • iPhone’unuz yanınızda değilse, daha önce bağlanmadığınız yeni bir WiFi ağına bağlanamazsınız.
  • iPhone’unuz ağa bağlandığında Apple Watch ile eşleştirilmemiş ise, daha sonra bu ağa yalnızca Apple Watch’unuz ile bağlanamazsınız.
  • Apple Watch yalnızca 802.11b/g/n 2.4GHz ağları kullanabilir. 5GHz ağları kullanamaz.
  • Apple Watch ikinci bir güvenlik protokülüne ihtiyaç duyan bir otel, kafeterya, restaurant ya da açık alanlardaki WiFi ağlarına bağlanamaz.

Apple Watch’unuzun Wi-Fi’a veya hücresel ağlara bağlı olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Apple Watch’unuz iPhone veya hücresel yerine bir Wi-Fi ağına bağlandığında, saatin ekranını hızlıca yukarı kaydırarak eriştiğiniz Denetim Merkezi’nde farklı bir simge (yeşil bir simge (yalnızca hücresel modellerinde) veya mavi Wi-Fi çubukları) görürsünüz.

Apple Watch’unuz Wi-Fi ağına bağlıysa aşağıdaki simgeyi görürsünüz:

Apple Watch kablosuz aga bagli mi

Apple Watch’unuz hücresele bağlıysa aşağıdaki simgeyi görürsünüz:

İLGİLİ HABER:  watchOS 4 Ortaya Çıktı. Tüm Yenilikler

Apple Watch hucresel

İlginizi Çekebilir: Apple Watch’a Nasıl Müzik Yüklenir ve Dinlenir?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?