Apple Watch Walkie-Talkie Uygulaması için Şok Karar

0
243
Apple Watch Walkie-Talkie

Apple’ın akıllı telefonları kadar ünlü olan bir başka teknolojisi akıllı saatleri oldu. Apple Watch şu an için en çok satan akıllı saat modellerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Fakat şu sıralar akıllı saatlerin gündem olmasına neden olan bambaşka bir sorun var. Bu sıralar Apple Watch Walkie-Talkie uygulaması için alınan karar gündemde.

Paylaşılan bilgilere göre Apple Watch Walkie-Talkie uygulamasında bazı güvenlik açıkları ortaya çıktı. Doğrudan Apple’a bildirildiği açıklanan güvenlik açığının hemen sonrasında Apple tarafından bir açıklama geldi.

Apple Watch Walkie-Talkie Devre Dışı

Apple’a uygulamanın durumunun bildirilmesinden sonra ise Apple’ın hemen harekete geçtiği açıklandı. Firma tarafından bir açıklama yapıldı ve uygulamadaki güvenlik açığı kabul edilerek uygulamanın devre dışı bırakıldığı açıklandı.

Apple Watch Walkie-Talkie

Apple Watch Walkie-Talkie uygulaması için yapılan açıklama ise şu şekilde;

“Walkie-Talkie uygulamasında bulunan bir güvenlik açığı bize bildirildi ve uygulamayı devre dışı bırakarak sorun üzerine odaklandık. Müşterilerimizden, herhangi bir sorun oluştuysa özür diliyoruz ve özelliği en kısa zamanda geri getireceğimiz bildirmek istiyoruz. Şu an için bu güvenlik açığını kullanarak herhangi bir kötü kullanım tespit edilmedi ancak müşterilerimizin güvenliğini ve gizliliğini ciddiye aldığımız için uygulamayı devre dışı bıraktık. Bu sorun için tekrardan kullanıcılarımızdan özür diliyoruz.”

Yapılan açıklamaya bakacak olursak sorun kısa süre sonra çözülecek gibi duruyor. Uygulamanın sorununun çözülmesinin ardından yeniden uygulamanın devreye alınmasını bekliyoruz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here