iPhone X serisinin, diğer iPhone modellerinden ve Android akıllı telefonlardan en büyük farkı, iPhone X modelinde yer alan Face ID teknolojisi oldu. Öyle ki bu teknoloji sayesinde Apple’ın çok uzun süredir kullandığı parmak izi sensörü yerini yüz tanıma sistemine bıraktı. Yine biyometrik güvenlik önlemi sunulmuş oldu ancak bu kez güvenlik konusunda çok daha başarılı bir adım attı. Ayrıca Apple’ın Face ID ile bir yandan güvenlik yeteneklerini arttırdığı ve işleyişi genel olarak hızlandırdığını gördük. Animoji gibi bir kavramında ortaya çıkmasını sağlayan yeni teknoloji için Apple’ın hedefleri ise daha büyük. Bu kez Apple Watch ve iPad için bir düzenleme söz konusu.

Apple Watch Face ID ile Açılacak

Yeni paylaşılan patent görsellerine göre iPhone X akıllı telefonlarında yer alan Face ID teknolojisi, Apple Watch akıllı saatlerine entegre edilecek. Aynı durum iPad tabletleri içinde geçerli olacak. Her iki cihaz içinde Apple’ın yüz kilidini kullanıma sunacağını göreceğiz.

Apple Watch Face ID

Apple Watch akıllı saatlerinin içerisinde yüz kilidi kullanımının nasıl olacağı ise bir başka merak konusu. Bunun için saatin tasarımında değişiklikler yapılması gerekecek gibi duruyor. Face ID için gereken sensörleri düşündüğümüz zaman da bu alanın nasıl ayrılacağı konusunda bir soru işareti oluşuyor. Patent görsellerine göre kasada bir değişim olması söz konusu değil.

Tanıtım Ne Zaman?

Tüm bunlar için Apple’ın tanıtım yapmasını bekliyoruz. Apple Watch ve iPad için Face ID teknolojisinin ise yarın yapılacak tanıtımda ortaya çıkması bekleniyor. Ürünlerin değil ama yeni teknolojinin nasıl kullanılacağı konusunda bilgiler vermesi beklenen markanın, detayları açıklamasının ardından sistem hakkında önemli bilgileri paylaşacağız.

Önceki Haber: Kırmızı Renkli iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Yolda

İLGİLİ HABER:  Geliştiriciler Apple Watch'un İşletim Sistemi watchOS 1.0'da Hackledi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?