Bugun YouTube üzerinde yayınlanan videoda tanıtılan uygulama sayesinde, Apple Watch üzerinden Tesla Model S’in birçok fonksiyonunu kontrol edilebileceği ortaya çıktı. Videoda uygulamayı geliştiren Allen Wong, aplikasyonu çalıştırmadan ana fonksiyonlara dahi erişilmeden arabanının durumuyla ilgili Apple Watch üzerinden bilgilerin önizlemesinin de mümkün olduğunu dile getiriyor.

Uygulamayı inceleyecek olursak, Wong’a göre birçok önemli işlevleri yerine getirebildiğini belirtiliyor. Mesela, korna, farları açıp kapatma ve daha büyük çaplı bir fonksiyon olan panoramik tavan camının açılıp kapanmasını dahi aplikasyon üzerinden basit şekilde yapılabiliyor. Ayrıca uygulama ile aracın kapılarını kilitlemek veya açmak, arabanın şarj limitini değiştirmek, klima ayarlarını düzenleyebiliyorsunuz hatta tek bir tuş ile Apple Watch üzerinden arabayı bile çalıştırabiliyorsunuz. Araç bir defa hareket ettikten sonra ise aracın hızını ve lokasyonunu kullanıcıya gösterebiliyor.

Aplikasyon şuanda App Store’da yer almıyor fakat Apple tarafından yayınlanması için onay bekleniliyor. Videonun tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Google Haritalar iOS Sürümü Yepyeni Özellikler Aldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?