Apple Watch Touch ID Teknoloji Yolda

0
292
Apple Watch 6

Apple’ın iPhone 12 akıllı telefonlarıyla beraber yeni seri ürünlerini tanıtması bekleniyor. Markanın iPhone akıllı telefonları kadar dikkat çekmesini beklediğimiz bir başka teknolojisi ise Apple Watch 6 akıllı saatleri olacak. Dikkat çeken teknolojilerle beraber gelmesi beklenen akıllı saat önemli değişikliklerle gelecek. Apple Watch 5 modeli bu noktada biraz geri planda kalmıştı.

Apple Watch 6 modelinin de haliyle daha çok öne çıkması bekleniyor. Saatin özelliklerinin neler olacağı konusunda ilk bilgiler de gelmeye başladı. Bu noktada beklenen ilk değişiklik de parmak izi sensörleri olacak.

Apple Watch Parmak İzi Sensörü Patenti Ortaya Çıktı

Yeni akıllı saat modelinin Apple’ın sevilen ancak eskiden kalan teknolojisini sunması bekleniyor. Yeni akıllı saatin içerisinde parmak izi sensörlerinin bulunması bekleniyor. Patent görselleri ortaya çıkan yeni akıllı saatler, ekranın hemen altından parmak izi sensörü okuma özelliği sunacak. Bu şekilde saatin parmak izi okuması mümkün olacak.

Saati kilitlemek ve uyandırmak için kullanılabileceği belirtilen yeni özelliğin, seriyi biraz daha işlevsel hale getireceğini düşünüyoruz. Ekrana gömülü parmak izi sensörlerinin ne kadar başarılı olacağı ise tartışılır.

Apple Watch 6

Şimdilik sadece patent görsellerinin ortaya çıktığını görmüş durumdayız. Özelliğin Apple Watch 6 akıllı saatleriyle beraber sunulacağını düşünüyoruz ancak yeni teknolojinin Apple Watch 7 serisine de sarkması söz konusu olabilir.

Saat hakkında önemli detaylar ortaya çıktıkça bu detaylar için paylaşımlar yapmaya devam edeceğiz. 2020 Eylül ayında yapılacak olan tanıtıma kadar daha birçok detayın paylaşılması beklentisi var.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here