Apple Watch Touch ID ile Geliyor

0
154

Apple bir yandan iPhone 12 çalışmalarına devam ederken bir yandan da firma yeni akıllı saat modelleri için hazırlıklar yapıyor. Son olarak Apple Watch 6 serisinde gelişmiş uyku monitörü özelliklerinin olacağı ve bunun yanında EKG özelliğinin de geliştirileceği konusunda bilgiler paylaşılmıştı. Şimdi ise farklı bir adım daha atıldı. Bu kez Apple Watch Touch ID sensörü için çalışmaları yapıldığı duyuruldu.

Apple Watch Touch ID sensörle beraber gelecek iddiasının ortaya atılmasının hemen ardından bu konuda merak edilenlerde açıklandı. Apple’a yakın kaynaklara göre yeni akıllı saatler içerisinde Touch ID sistemini kullanmak için iki farklı yöntem olacak.

Bir Sonraki Apple Watch Touch ID ile Gelebilir

İlk yöntem Apple’ın akıllı saatlerinin ekranının hemen altında parmak izi sensörlerinin bulunması yönünde olacak. Ekranın hemen alt kısmında kullanılması beklenen parmak izi sensörlerinin, ekrana basılı tutulduğu zaman okuma gerçekleştirdiğini göreceğiz. Bu sistem daha önce akıllı telefonlarda da gördüğümüz ekran altı parmak izi okuma sistemi olarak geçiyor.

Apple Watch ekranının ne kadar küçük olduğunu düşünecek olursak, bu yönde bir düzenleme kasanın biraz daha kalın bir hale gelmesine neden olabilir. Tabii ki bunun için kesin bir bilgi paylaşımı yapılmış değil. Biraz daha kalın bir kasanın gelmesi, tasarımın da değişebileceğinin göstergesi.

Apple Watch Touch ID

Buraya kadar olan kısım ilk bilgiler. Bunun dışında bir de ikinci ihtimal bulunuyor. Akıllı saatin ekran altında parmak izi sensörü kullanması yerine, dijital tuş kısmında da parmak izi sensörü kullanılabilir. Dijital tuşun hemen altında bir parmak izi sensörünün konumlandırılabileceği söyleniyor.

Yine bu yöntemi de daha önce akıllı telefonlarda gördük. Güç tuşu üzerinde parmak izi sensörü sunan birçok akıllı telefon var. Böyle değerlendirdiğimiz zaman Apple Watch Touch ID sistemi için fiziksel tuş kullanımı da sürpriz olmayacaktır.

İLGİLİ HABER:  Apple GamePad Yolda – Özellikleri Nasıl?

Burada tek soru işareti olarak kalan kısım EKG özelliği olacak. Şu an için dijital tuş EKG çekim özelliğinde kullanılıyor. Parmak izi sensörlerinde bu yönde bir kullanım yapılması, tuşun özeliklerinin değişmesine neden olabilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?