Akıllı saat modelleri içerisinde en çok satan akıllı saat serilerinden biri olmasına karşın özellikle uygulama desteği konusunda hala eksiklikleri bulunan Apple Watch akıllı saatlerinin uygulama desteği sorunlarını çözme adına sürekli yeni adımlar atılıyor. Bu noktada son haber sevilen müzik uygulamalarından biri olan Spotify tarafından geldi. Dolaylı yoldan da olsa Apple Watch serisi akıllı saatlere kısa süre sonra Spotify uygulamasının desteği geleceği açıklandı. Açıklama ise doğrudan Spotify uygulaması tarafından gelmedi. Açıklama yeni bir ortaklık sonrasında Snowy uygulamasının yapımcılarından geldi.

Spotify Apple Watch Desteği Kesinleşti

Bakıldığında Apple Watch’ın Spotify süreci çok daha geçmişe dayanıyor. Uygulamanın akıllı saate olan uyumu bir türlü sunulmayınca boşluktan yararlanan 3.parti yazılım geliştiricileri Apple Watch için Spotify benzeri Snowy adı verilen bir uygulama sunmuştu. Sürekli olarak Spotify tarafından uyarılan ve telif sorunları nedeniyle isminde bile değişime giden uygulama için sonunda bu çekişme son buldu.

apple Spotify desteği
Apple Watch Spotify

Yapılan açıklamayla beraber Spotify’nin akıllı saate getirilmesi için ortak bir çalışma yapılması konusunda anlaşıldığı belirtildi. Doğrudan uygulamanın geliştiricileri tarafından yapılan açıklama sonrasında resmi uygulamanın saatlere geleceği kesinleşirken bunun yanında saatlerin uygulama desteği konusunda geri kalan güncellemelerde de beraber5 çalışılacağının bilgisi verildi. Böyle bir ortaklık haberi sonrasında en çok merak edilen ise akıllı saatin uygulamanın desteğini ne zaman alacağı oldu.

Yaza Kadar Çıkış Yapabilir

Bu konuda her iki taraftan da resmi bir süre açıklaması gelmesi. Fakat iddialara göre çalışmaların başladığı ve sorun çıkmaması durumunda uygulamanın yaza doğru yayınlanabileceği en azından bir süre beta sürüm olarak uygulama mağazasında yer alabileceği konuşuluyor.

Pro versiyon destekleri ve ana kullanım farklılıklarının neler olacağı gibi bilgilerde çıkış tarihiyle beraber netlik kazanmış olacak. Şu an için bu konuda da bilgi vermek oldukça zor gözüküyor. Kesin olan bir şey var o da Apple Watch akıllı saatlerinin Spotify desteğinden sonra uygulama konusunda da epey bir aşama kaydetmiş olacağı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?