Akıllı telefonlarda olduğu gibi akıllı saatlerde de çeşitli bildirim özellikleri kullanılmakta. Arama sesleri, gelen bildirimlerin sesleri, gelen mesajların sesleri ve daha birçok ses akıllı saatlerle akıllı telefonlar arasındaki farkı en aza indiriyor. Fakat nasıl ki akıllı telefonlarda bildirim sesleri zaman zaman sizi rahatsız edebiliyorsa akıllı saatler için de bunun geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımızda en çok kullanılan akıllı saat modellerinden biri olan Apple Watch için sessiz modun nasıl kullanacağından söz edeceğiz. Akıllı saatler nasıl sessize alınabilir?

Apple Watch Sessiz Mod Kullanımı

Akıllı saatinizi sessiz konuma getirmek için yapacağınız işlemler bir hayli basit. Apple Watch üzerinde yapacağınız çok küçük düzenlemelerle bunu ayarlayabilirsiniz.

  • Dijital Crown tuşuna basarak bir Apple Watch yüzüne geçiş yapın.
  • Kontrol merkezini ortaya çıkarmak için ekranda parmağınızı hızlıca kaydırın.
  • Aşağı doğru kaydırma yapın ve zil şeklinde olan sessiz düğmesine dokunun.

Apple Watch için sessiz mod

  • İşareti tıkladığınız zaman, ses simgesinin üzerinde bir çizgi olduğunu göreceksiniz.

iPhone Apple Watch Uygulaması Üzerinden Sesi Kapatma

  • Apple Watch uygulamasına giriş yapın.
  • iPhone akıllı telefonunuz üzerinde gireceğiniz uygulamada, Saatim sekesinde yer alan ses ve haptic bölümüne dokunun.

Apple Watch için sessiz mod

  • Üst kısımda yer alan sessiz modu aktif konuma getirmeniz yeterli olacaktır.

Bu düzenleme sonrasında, akıllı saatiniz üzerinde hiçbir ayarlama yapmadan direk olarak sessiz moda geçiş yapmış olacaksınız.

Notlar: Apple Watch sessiz modun nasıl kullanılacağından söz ettik. Şimdi birkaç püf noktadan söz edelim. İlk bilmeniz gereken sessiz mod ile rahatsız etmeyin modunun aynı şeyler olmadığı. Sessiz modda sadece sesler durduruluyor. Ayrıca sessiz moda geçiş yapmanız, Apple Watch alarmlarınızı ve zamanlayıcılarınızı susturmaz. Bunun dışında kalan diğer sesler ise kapatılır.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Rehberi Güncellendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?