Akıllı telefonlardan sonra giderek yaygınlaşmaya başlayan akıllı saat teknolojileri için her geçen gün yeni ürünler piyasaya sürülmeye başlandı. Bu alanda en çok tercih edilen ürünlerin başında ise Apple Watch akıllı saatleri geliyor. Samsung ile beraber akıllı saat sektörünün en çok satılan saatlerinden biri olan Apple Watch’ın bu kadar çok tercih edilmesinin ise birçok nedeni bulunuyor. Saatlerin bu kadar çok tercih edilmesinin ana nedenlerinden birisi de aslında Apple Watch akıllı saatlerinin birçok özelleştirmeye sahip olması.

Ana ekran değişiklikleri, arka plan değiştirme özellikleri gibi birçok ayrıcalığı bulunan akıllı saatlerin bir diğer ayrıcalığı ise dokunuş şiddetinin hassasiyet ayarlarının da özelleştirilebiliyor olması. Saat kullanımını doğrudan etkileyen bu özelliği ayarlamak için ise iki farklı seçenek bulunuyor. Bunlardan biri saat üzerinden dokunuş ayarlarının yapılması bir diğeri ise iPhone telefonlar üzerinden söz konusu ayarın yapılması.

Akıllı Saat Üzerinden Ayarlamaların Yapılması

Akıllı saat üzerinden dokunuş şiddeti ayarlarının yapılması için öncelikle saatin en güncel watchOS sürümünü yüklemeniz gerekiyor. Bundan sonra yapılması gereken adımlar ise şöyle;

  • İlk olarak saati bileğinize takmanız gerekli. Daha sonra ise Apple Watch akıllı saatlerin ayar tuşu olarak bilinen Dijital Crown tuşuna basmanız gerekiyor.
  • Şimdi karşınıza gelen ekrandan ise ayarlar sekmesini seçmeniz gerekecek.
  • Buradan ise “ses ve dokunuş” menüsüne girmeniz gerekiyor. Ses dokunuş menüsüne giriş yaptıktan sonra buradan ekran dokunuş şiddetini arttırıp azaltma seçeneklerini kullanmanız yeterli olacaktır.

Apple-Watch-dokunuş-ayarları

iPhone Üzerinden Ayarlamaların Yapılması

Apple Watch dokunuş ayarları için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem iPhone akıllı telefonlarını kullanmak olacaktır. Bu aşamada da yapmanız gereken işlemler şöyle;

  • iPhone telefon üzerinden Apple Watch uygulamasına giriş yapıyoruz.
  • Apple Watch uygulamasına giriş yaptıktan sonra ise “saatim” menüsü ardından da tıpkı akıllı saat üzerinden girdiğimiz gibi “ses ve dokunuşlar” menüsüne girmemiz gerekiyor. Yine bu menü üzerinden dokunuş şiddetini azaltıp arttırabiliyorsunuz. Her iki yöntem içinde saatinizin en son işletim sistemine sahip olması gerektiğini de belirtelim. Zira güncel olmayan işletim sistemlerinde ayar menülerinde sorunlar çıkabileceği gibi telefon ile saat arasındaki bağlantı kopma sorunları da yaşanabiliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?